Kahta

Araç muayene istasyonu, muayene edemiyor

Kahtalılar paralarıyla mağdur ediliyor

Araç muayene istasyonu, muayene edemiyor

 

Kahta’da haftada iki gün hizmet veren araç muayene istasyonu, halkın talebini karşılayamıyor. “Paramızla mağdur oluyoruz” diyen vatandaşlar, kalıcı bir muayene istasyonu istiyor.

Türkiye genelinde olduğu gibi her gün onlarca aracın trafiğe çıktığı Kahta’da, araç muayene istasyonunun olmayışı, araç sahiplerini mağdur ediyor. Adıyaman veya Siverek gibi yerlere gitmek zorunda kalan araç sahipleri saatlerce, hatta günlerce aracının muayene yapılmasını bekliyor.

Paramızla mağdur oluyoruz diyen vatandaşlar, “Kahta, nüfusu yoğun ve araç sayısının fazla olduğu bir ilçe. Aynı zamanda Sincik ve Gerger’de buraya bağlı. Durum böyle olunca, haftada iki gün ilçemizde yapılan araç muayenesi çok yetersiz kalıyor. Adıyaman’a gidiyoruz orası da kalabalık. Çoğu zaman birçok araç sahibi ta Siverek’e gidip oradan araç muayenesini yapıyor. Siverek de bizim gibi bir ilçe. Orada araç muayene istasyonu var, neden Kahta’da yok diye merak ediyoruz. Yetkililerin bu mağduriyetimizi görerek bir an önce sürekli hizmet verecek bir araç muayene istasyonunun Kahta’da açılmasını bekliyoruz”  şeklinde konuştular.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu