Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

“Ankara’dan Büyük Hizmetlerle Döndük”

28 Ekim 2016 Cuma, 18:43

AK Parti Kahta İlçe Başkanı Akel”

“Ankara’dan Büyük Hizmetlerle Döndük”

 

AK Parti Kahta İlçe Başkanı Engin Akel, Kahta başkentte çok sayıda bakan, bakan yardımcısı ve müsteşarlar ile görüşerek İlçenin gelişmesini sağlayacak sayısız hizmet sözü aldıklarını bildirdi.

AK Parti Kahta İlçe Teşkilatının aylık toplantısından önce basın mensuplarına Ankara çıkarması hakkında açıklamalarda bulunan Akel, Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak ile birlikte ilçenin bazı projeleri için 4 günlük bir Ankara gezilerinin olduğunu hatırlattı.

Ankara’da başta TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın olmak üzere diğer Adıyaman Milletvekilleri Salih Fırat, Adnan Boynukara ve İbrahim Halil Fırat’ın kendilerine büyük destek olduğunu vurgulayan Akel, şunları kaydetti:

“Çok sayıda bakan, bakan yardımcısı ve müsteşarlar ile görüşerek İlçenin gelişmesini sağlayacak sayısız hizmet sözü aldık. Sözünü aldığımız veya ödeneğini çıkardığımız  hizmetleri ıralayacak olursak; Kahta çıkışından Musa Peygambere kadar yan yol yapılacak. Baraja sahil yolu yapılacak. 50 kişilik gezi teknesi alınacak. Hükümet Konağı Meydan Projesi hayata geçilecek. Bu konuda teknik ekip gelip çalışmalarını başlatacak. Otogar kavşağından Fatih Parkına kadar ve Horik Yolunun 100 yıl Parkı kısmına Karayolları tarafından alt geçiş yolu yapılarak. 12 dönümlük bir meydan oluşturulacak. Hükümet Konağının önü araç trafiğine kapatılacak. Kahta Devlet Hastanesinde hasta refakatçileri için 20 kişilik konuk evi yapılacak”

Yapılacak hizmetlere de değinen Akel, şu bilgileri verdi:

“24 derslikli Fen Lisesi ve yakınında 100 kişilik erkek öğrenci yurdu yapılacak. 2 Milli Eğitim Şube Müdürlüğü norm kadrosu aldık. 2 lise sözü aldık. Yarım kalan Müftülük Sitesi ödeneği ayrıldı, bina tamamlanacak. ÖSYM sınavının Kahta’da yapılması için girişimde bulunduk. MYO için 500 kişilik öğrenci yurdu yapılacak. Cami ve Bayraktar Mahallelerine birer ilkokul yapılacak. İki ortaokul talebinde bulunduk. 100 kişilik erkek ve 100 kişilik kız olmak üzere 200 kişilik öğrenci yurdu yapılacak. Ebusadık-1 mesire alanı yakında tamamlanacak. Ebusadık projesi dahilinde suni göl, şelale ve sosyal tesisler yapılacak. Menderes ve Yeni Mahalleye Aile Sağlık Merkezleri yapılacak. Yatılı Okul ve Briketçiler sitesi yakınlarında 400 sosyal konut yapılacak. Büyük Çay Sulama projesi 29 köy dahildi. 11 köy daha ekleyerek 40 köyün sulamadan yaralanması için projeye dahil ettik. 90 köyün alt yapısı tamamlanacak geriye kalan 15 köyün alt yapısı ise Özel İdare tarafından yapılacak. Kahta’da alt yapısı tamamlanmayan köy kalmayacak Bu bağlamda başta TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın olmak üzere diğer Adıyaman Milletvekillerimiz Salih Fırat, Adnan Boynukara ve İbrahim Halil Fırat ile Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan; Başbakanımız Binali Yıldırım’a bakan, bakan yardımcısı ve müsteşarlar ve ilgili herkese çok çok teşekkür ediyorum”(PHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz