Güncel

Yol ortasındaki direk kaldırılacak

Haberimiz üzerine Akedaş harekete geçti

Gazetemizin 28 Kasım tarihli nüshasının 5’inci sayfasında yer alan “Dolan da geç” başlıklı haberimize Akedaş’tan açıklama geldi. Açıklamada, beton direğin yanında bulunan evin daha önceden bahçeli olduğu, direğin ise halihazır yerleşkeye ve projeye uygun olarak yol kenarında bahçe duvarına bitişik nizamda konuşlandırıldığı, bahçeli evde yapılan inşaat çalışmalarının ardından bahçe duvarının yıkılmasıyla direğin yol içerisinde bir görüntü verdiğinin anlaşıldığı belirtilerek, gerekli incelemenin ardından direğin kaldırılması için çalışma yapılacağı belirtildi.

Akedaş tarafından konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle;

“Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş. olarak Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta yaklaşık 1 milyon 700 bin aşkın aboneye hizmet veriyoruz. Tüketici odaklı hizmet anlayışımızla abonelerimize kaliteli ve kesintisiz enerji vermek adına yatırımlarımız ve hizmetlerimiz tüm hızıyla sürüyor. Enerji sektöründeki yerimizi dağıtım bölgemizde tüketici memnuniyeti çalışmaları ile 7/24 ara vermeden devam eden çalışmalarımız ile sağlamlaştırmaktayız. 

Sorumluluk sahamızda yer alan Adıyaman’ın Kahta İlçesi Fatih Mahallesi Zafer Caddesi üzerinde bulunan ve habere konu olan söz konusu beton elektrik diriğiyle ilgili konuyu ekiplerimiz ivedi şekilde inceledi.

İnceleme neticesinde bahse konu direğin işletme hakkı şirketimize geçmeden önce projeye uygun olarak yapıldığı saptandı. Ayrıca beton direğin yanında bulunan evin daha önceden bahçeli olduğu, direğin ise halihazır yerleşkeye ve projeye uygun olarak yol kenarında bahçe duvarına bitişik nizamda konuşlandırıldığı, bahçeli evde yapılan inşaat çalışmalarının ardından bahçe duvarının yıkılmasıyla direğin yol içerisinde bir görüntü verdiği gözlendi.

Her şikayeti ivedilikle inceleyen Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş. ekipleri, Adıyaman’ımızın gelişmesi için yoğun çaba harcayan basın mensuplarımızın haberinin ardından, bölgeye giden ekiplerimiz gerekli çalışmaları yaparak bölgede yaşayan vatandaşlarımızı mağdur etmeden elektrik direğinin kaldırılmasını planladı. Söz konusu bahçe duvarının yıkılmasıyla yol ortasında kalmış gibi  bir görüntü çizen beton elektrik direği kısa zaman içerisinde ekiplerimiz tarafından kaldırılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Güne Bakış Haber Merkezi

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı