Güncel

“Yezidlere karşı Hüseyni olmak gerek”

Metiner’den Muharrem Ayı Kutlama Mesajı

“Yezidlere karşı Hüseyni olmak gerek”

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Muharrem ayının sadece Aşure ayı olmadığını, bütün zalimlere, bütün Yezidlere karşı Hüseyni bir tutum takınılmasının sembol ayı olduğunu söyledi.

Muharrem ayının birlik ve kardeşlik ayı olduğunu söyleyen Metiner,  muharrem ayını, aşure gününü ve Alevi vatandaşların tuttuğu yas orucunu tebrik ederek, hayırlı olmasını diledi.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Kerbela’da yaşananlar dolayısıyla muharremin hüzünlü bir ay olduğunu dile getirrek, “Bugüne kadar bütün zulümlere ve bütün zalimlere karşı çıktığımız gibi Kerbela’da yaşanan zulme de, zalimliğe de karşı çıktık, çıkmaya da devam etmeliyiz. Herkes zalimin karşısında Hüseyin olmalı, Hüseyni bir duruş sergileyebilmelidir. Bizi  birbirimize bağlayan bu değerler, bu kardeşliğimiz ve bu karşı çıkışımız muharrem ayında daha da belirginleşmektedir.

Metiner, “Bütün Alevi kardeşlerimin Muharrem ayını, Muharrem orucunu ve Aşure gününü yürekten kutluyorum. Hazreti Ali de, Hazreti Hasan da, Hazreti Hüseyin de bizim başımızın tacıdır, gözümüzün nurudur, zalime karşı dik duruşun sembolüdür. Hiçbir Alevi kardeşlerimle ayrımız, gayrımız yoktur, bizler aynı damardan geliyoruz ve aynı inancın mensuplarıyız.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu