Güncel

Yetiş’ten Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Yetiş’ten Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

 

AK Parti Adıyaman Milletvekili Dr. M.Murtaza Yetiş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Yetiş mesajında, “Toplumun vicdanı olan gazeteciler aynı zamanda her bir vatandaşımızın gözü, kulağıdır. Güçlü demokratik bir  toplum için gazetecilerin rahatça görevlerini ifa etmeleri, çalışmalarını  sürdürmeleri bir gerekliliktir.

Basın tüm toplumun haberdar olması açısından demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından birisidir ve her basın çalışanı bu anlamda çok önemli bir görev yerine getirmektedir. Açık bir toplumun oluşumuna önemli katkılar sunan basın mensupları aynı zamanda herkesin kendi düşüncesini kolayca ve rahatça belirtmesine, her fikrin açıkça toplumda yer bulmasına, insan hakları ve daha birçok önemli konuda toplumun bilinçlenmesine vesile olmaktadır. Çağdaş ve açık bir toplumun tüm kuralları ve kurumlarıyla işlerlik kazanmasında basının yeri yadsınamaz bir gerçektir.

Çok önemli süreçlerden geçtiğimiz bu günlerde basın mensuplarımıza gerçeklerin düzgün bir şekilde topluma iletilmesi noktasında çok büyük sorumluluklar düşmektedir. Basın mensuplarımızca objektif, tarafsız, cesurca bir tavrın sergilenmesi ideal bir toplumun oluşumuna da katkı sağlayacaktır. Dünyadaki gelişmelerden bizleri haberdar edebilmek adına görevlerini yerine getirirken canını bile feda etmekten çekinmeyen basın mensubu her bir arkadaşımızın, güçlü demokratik  bir toplum için çabalarını sürdüren bu konuda emek veren  tüm basın çalışanlarının 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutluyorum.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu