Anasayfa / Güncel / “Yeni bir yaşam için HDP”

“Yeni bir yaşam için HDP”

.HDP’den Gazetemize Ziyaret

“Yeni bir yaşam için HDP”

 

Seçim çalışmaları kapsamında HDP Adıyaman milletvekili adayları Behçet Yıldırım, Ferhat Temel, Ayten Yılmaz, Birsen Tunç, HDP İl Eş Başkanı Mehmet Ali Alataş, HDP Merkez İlçe Eş Başkanı Hüseyin Yıldız ve beraberindeki heyet gazetemizi ziyaret etti.

Tek derdinin Adıyaman’a hizmet olduğunu vurgulayan HDP Adıyaman 1.Sıra Milletvekili Adayı Behçet Yıldırım, “Yeni bir yaşam için HDP’deyim. HDP’nin bütün halkları, toplumun bütün kesimini kapsayan bir parti. Türkiye’ye yeni bir yaşam vaat ediyoruz. Seçimin barış içerisinde, kardeşçe sonuçlanmasını diliyoruz. Bu yıl cıvıl cıvıl bir seçim kampanyası yapma niyetindeyiz. İnşallah en ufak bir provokasyon olmaz. Herkes bana neden sende heyecan yok diyor bende onlara şöyle bir cevap veriyorum, ha ben milletvekili olmuşum ha bir başkası olmuş bizler milletvekili olma derdinde değiliz. Bizim bütün derdimiz toplumu kucaklaştırmak, toplumu bir araya getirip, kardeşçe bir yaşam sağlamak. Ben ve ya bir başkası olmuş hiç önemli değil, yeter ki, halkımız zarar görmesin. Gençlerimiz ölmesin. Barış sürecini en güzel şekilde taçlandıralım sonlandıralım. Bütün herkesi aktif siyasete çağırıyoruz” dedi.

Yıldırım “Barajı rahatlıkla aşabilecek bir motivasyonu yakaladık. Tümüyle barajın çok üstündeyiz demek için henüz erken. Önümüzde45 gün var  inanıyorum ki her gün oyumuz artacak. Ama barajın altında da değiliz. Bunu açıkça söylemek istiyorum.” dedi.

Basın özgürlüğü konusunda görüşlerini dile getiren Yıldırım, “Bu zamana kadar parti olarak pratikte bunu uyguladık. Basının özgürce çalışabilmesi sadece akreditasyon meselesi değil. Medya patronluğundan başlayarak, medya siyaset ilişkilerine kadar tümünün gözden geçirilmesi lazım. Hem basın emekçilerinin hem medya sahiplerinin hem de basın çalışanlarının tamamının özgürce konuşması, yazması, düşünmesi gerekir. Bu konuda bizler AKP’den çok önemli dersler çıkardık. Nasıl yapılmayacağını bu 13 yıl içerisinde çok iyi öğrendik. HDP’nin güçlü olduğu bir parlamento zemininde, demokratik bir halk iktidarı kurabildiği bir zeminde elbette bütün basın çalışanları özgür olacak.” şeklinde konuştu.

HDP Milletvekili Adayı Ferhat Temel ise, AK Partinin tarım politikalarının çöktüğünü, Adıyamanlı çiftçilerin sıkıntı içerisinde olduğunu ifade ederek, çiftçilerin ekinine gübre alamayacak ve ilaçlama yapamayacak duruma geldiğini belirtti.  Adıyaman da birinci sınıf tarım arazilerinin betonlaştırıldığını ifade eden Temel, Adıyaman şehir yerleşimi açısından çok önemli verimli arazilerin üzerine kurulduğunu, bunun devam ettiğini ve bunun da Adıyaman halkına büyük zarar verdiğini söyledi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Bu Habere de Bakın

Dünyada 3’üncü, Türkiye’de 1’inci

Üç dilde eğitim verecek dev kompleksin temeli ilimizde atıldı  Beyazay Uluslararası Engelliler Eğitim ve Gelişim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir