Güncel

Yazarımız Doğan Durgun ifade verdi

Yazarımız Doğan Durgun ifade verdi

 

Yazarımız Doğan Durgun, özgür basına ‘terör örgütü propagandası yapmak’ iddiasıyla açılan soruşturma çerçevesinde Adıyaman Emniyet Müdürlüğünde ifade verdi.

Dört yazısı hakkında yaklaşık bir saat ifade veren Durgun, çıkışta yaptığı açıklamada: “Yapılan suçlamaların hiçbir maddi dayanağı yok. Bütün yazılarımda barış, kardeşlik ve özgürlük temalarını öne çıkaran biriyim. Barış istemenin suç sayılabileceği zamanlardan geçiyoruz. Köprüden önce son çıkıştayız. Tahir Elçi cinayeti, Can Dündar ve Erdem Gül’ün tutuklanması belli bir konseptin hayata geçirildiğini gösteriyor. Bu konseptin daha fazla acı, kan ve gözyaşı getireceği ortadayken, acil çözüm sürecine dönülmesinde binlerce fayda var” dedi.

HDP İl Eş Başkanları, Yazar Necati Atar, gazetemizin imtiyaz sahibi Mustafa Yücekaya ve vatandaşlar Emniyet binasının önüne gelerek Durgun’u yalnız bırakmadılar. Yazarımız Doğan Durgun’un avukatlığını yapan İHD Genel Başkan Yardımcısı Osman Süzen de: “Bu soruşturmaların tek bir amacı var, gözdağı vermektir” sözleri ile Özgür Basına açılan soruşturmayı eleştirdi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı