Anasayfa / Güncel / “Vicdanım çok rahat”
KILIÇDAROĞLU'NDAN TRUMP'A 'TWEET' ELEŞTİRİSİ KILIÇDAROĞLU: "TRUMP'IN ATTIĞI HER TWEET TÜRK HALKININ ONURUNU ZEDELİYOR, ASLA KABUL ETMİYORUZ" BAKIRKÖY'DE BİR OTELDE KONUŞAN CHP LİDERİ, EKONOMİ İÇİN 13 MADDELİK ÖNERİ LİSTESİ AÇIKLADI

“Vicdanım çok rahat”

Temizlik işçisi bulduğu parayı sahibine teslim etti

“Vicdanım çok rahat”

 

Kaldırımları temizlerken bulduğu parayı sahibine teslim etmenin mutluluğunu yaşadı. Adıyaman Belediyesinde temizlik görevlisi olarak çalışan Murat Yeğen, “Sabah beş buçukta işe başladım. İşe başladığım saatte bir cüzdan buldum.  Sahibine ulaştık, şimdi teslim ettim. Vicdanım çok rahat”

Adıyaman’da, kaldırımları temizlerken içerisinde para dolu cüzdanı bulan temizlik işçisi bulduğu parayı sahibine teslim etmenin mutluluğunu yaşadı.

Adıyaman Belediyesinde temizlik görevlisi olarak çalışan Murat Yeğen, Turgut Reis Mahallesi eski devlet hastanesi yakınlarında kaldırımı temizlerken bir cüzdan buldu. Bulduğu cüzdanın içerisinde bir takım evrak ile 700 TL para ile karşılaşan Yeğen, durumu amirlerini ve çevredeki esnafa söyledi. Herkese bilgi veren Yeğen bir gün sonra cüzdanın sahibi olan Mehmet Nurullah Altındağ’a, ulaştı.  Bulduğu parayı sahibine teslim eden Yeğen, teslim ettiği için oldukça mutlu olduğunu vurguladı.

Yeğen, “Sabah beş buçukta işe başladım. İşe başladığım saatte bir cüzdan buldum.  Cüzdana baktım vicdanım rahat etmedi. Amirlere ve müdürlere bilgi verdim cüzdanın sahibini bulmak için.  İletişime geçtik, sahibine ulaştık, şimdi teslim ettim. Vicdanım çok rahat. Bu aziz mübarek günde gencin parasını verdim. Borcu vardır, harcı vardır, o yüzden ben rahat uyuyamadım. Çok şükür teslim ettim sağ salim. İnşallah bir daha telefonunu ya da cüzdanını kaybetmez. İçerisinde 700’e yakın para vardı” dedi.

Daha sonra konuşan cüzdan sahibi Mehmet Nurullah Altındağ ise “Gece cüzdanımı kaybettim, sağ olsun abim bulmuş. Sabah benimle iletişime geçti. Geldim ve kendisinden aldım. İçerisinde bir miktar para vardı, benim de borcum vardı. Düşünüyordum işte gece nasıl ödeyeceğim falan diye. Sağ olsun sabah bana güzel haber verdi, Allah kendisinden razı olsun” diye konuştu.(İHA)

Bu Habere de Bakın

Kıyafet yıkandı ama cinayeti çözdü

Yıkanmış kıyafetteki ‘kan’ ve ‘tırnaktaki doku’ çifte cinayeti çözdü   Tunceli’nin Pertek ilçesinde anne ile oğlunun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir