Güncel

Vergi Haftası Kutlanacak

Vergi Haftası Kutlanacak

 

22 Şubat – 28 Şubat arasında ç.eşitli etkinliklerle kutlanacak olan 27’inci Vergi Haftasının kutlama programı belli oldu.

Defterdar Orhan Mutluay, yazılı açıklamasında, 27’inci Vergi Haftası Programını açıkladı.

Mutluay, “Bakanlığımızca, ülkemiz genelinde 1990 yılından bu tarafa geleneksel olarak kutlanan Vergi haftasının 27’ncisi 22 – 28 Şubat 2016 tarihleri arasında kutlanacaktır.

Bilindiği üzere Vergi Haftasının amacı; Verginin, ülke kalkınmasında ve ekonomik büyümedeki rolü ve öneminin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi, vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması, toplumda ve özellikle yarının mükellefleri ya da yöneticileri olacak çocuklarımızda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulmasıdır.” dedi.

Mutluay, “Bu kapsamda; haksız rekabetin önlenmesi, kamu finansmanının sağlıklı bir yapıya kavuşturulması için kayıt dişiliğin azaltılması ve önlenmesi en temel vizyonumuzdur.

Bununla birlikte; kamu hizmetlerinin yerine getirilmesindeki görev anlayışımız; sürekli gelişimi, katılımcılığı, saydamlığı, tarafsızlığı, dürüstlüğü, kamu yararını gözetmeyi, hesap verebilirliği, ön görülebilirliği, tüm eylem ve işlemlerde mevzuata uygunluğu ilke edinmiş bir Bakanlık teşkilatı olarak etik davranış içerisinde hareket etmek görev anlayışımız ve bilincimizdir. İçinde bulunduğumuz 27’nci vergi haftası; İlimizde de hafta süresince
Defterdarlığımızca organize edilecek çeşitli etkinliklerle kutlanacaktır. Bu vesile ile; tüm vergi mükelleflerimize iş hayatlarında başarılar, bol kazançlar,  sağlık ve huzur dileklerimle saygılar sunarım.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu