Güncel

Vefat Eden Öğretmenin Ailesine Destek

Vefat Eden Öğretmenin Ailesine Destek

 

Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz ve Çelikhan İlçe Temsilcisi Mehmet Kaya, geçtiğimiz ay Çelikhan – Malatya karayolunda geçirdiği trafik kazası sonrası yoğun bakıma alınan ancak bütün çabalara rağmen kurtarılamayan öğretmen Özlem Kaya için Malatya’da, ailesi tarafından düzenlenen mevlide katıldılar.

Özlem Kaya’nın eşine ve yakınlarına başsağlığı dileyen Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz “Acınızı yürekten paylaşıyoruz. Genç yaşta vefat eden meslektaşımıza Allah’tan rahmet, sizlere sabır diliyoruz. Gidenleri geri getiremeyiz ama acılarınızı paylaşabiliriz, hafifletebiliriz. Sendikamızın Şekerbank ve SBN Sigorta ile yaptığı Grup Ferdi Kaza Sigortası Anlaşması ile tüm üyelerimiz ferdi kaza sigortası kapsamına alınmıştır. “ dedi.  Ali Deniz, Eğitim Bir Sen ve Şekerbank SBN Sigorta arasında imzalanan protokol gereği Ferdi Kaza Sigortasından kaynaklanan 15 bin TL tutarındaki çeki Özlem Kaya’nın ailesine teslim etti. Adıyaman Şube Yönetim Kurulu üyeleri ve Çelikhan İlçe Temsilcisi Mehmet Kaya, vefat eden Özlem Kaya’nın eşi ve yakınları da sigorta çekinin tesliminde hazır bulundu.

Malatya’da düzenlenen mevlitten sonra Çelikhan İlçe temsilciliğine geçen Ali Deniz burada yaptığı açıklamada, ilçelerde ve köylerde görev yapan öğretmenlerin çalışma şartlarının ağır olduğunu belirterek en önemli sıkıntının ulaşım ve lojman sıkıntısı olduğunu ifade etti. Ali Deniz sözlerine şöyle devam etti: “ Özellikle son yıllarda trafik kazalarında hayatını kaybeden öğretmen sayısı arttı. Bunun temel sebebi lojmanların yetersizliği ve bakımsızlığıdır. Bu nedenle köylerde çalışan öğretmenlerimizin tamamı ilçe veya il merkezlerine kendi imkanları ile günübirlik gidiş geliş yapmak zorunda kalmaktadır. Bu durum öğretmenlerimizin performansını olumsuz etkilemekle beraber onları hayati riskleri de göze almak zorunda bırakmaktadır. Yetkilileri bu sorunun çözümü için beraber çalışmaya ve çözüm üretmeye çağırıyorum” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu