Güncel

Vatandaşlar E-Devlet Hizmetinden Yeterince Faydalanmıyor

Vatandaşlar E-Devlet Hizmetinden Yeterince Faydalanmıyor

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Fuat Tekin, vatandaşların e-Devlet hizmetlerinden yeterince faydalanmadığını ve zaman kaybı yaşadıklarını kaydetti.

Özellikle Sosyal Güvenlik Kurumunun 60’a yakın hizmetinin e-Devlet üzerinden verildiğini belirten SGK Adıyaman Müdürü Fuat Tekin, e-Devlet kullanımının yaygınlaşması gerektiğini söyledi.

Fuat Tekin, “Vatandaşlarımız e-Devlet yada e-sgk web ortamında alabilecekleri hizmetler için soğukta karda kışta kuruma geldiklerini gördüm. E-Devlet web ortamı üzerinden kurumumuzun 60’a yakın hizmeti alabilirler. Bunu resmi işlemlerde kullanabiliyorlar. Gelen vatandaşımızla en iyi şekilde ilgilenmek ve hizmet vermek görevimiz ancak kuruma kadar gelip yorulmalarına gerek yok” dedi.

Tekin ayrıca, “Herhangi bir sosyal güvence kapsamında çalışmayan vatandaşlarımızın resen sosyal güvenlik güvence altına alındıkları için borç tahakkuk etmektedir. Yapılanma işlemleri 2 Ocak 2017 tarihine kadar devam etmektedir. Gelir testi yaptırsınlar. Mevcut borçları var ise 31 Ocak 2017 tarihine kadar yapılandırma talebinde bulunabilirler.

Özellikle 4-B kapsamında sigortalı olanların 5 puanlık prim teşvikinden istifade etme imkanları var. Bunun için kuruma borçlarının olmaması gerekiyor” ifadelerini kullandı.(IHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu