“Vatan Gideceğine Evlat Gitsin”

30 Aralık 2016 Cuma, 08:28

Gazi Babası Ahmet Durmuş:

 “Vatan Gideceğine Evlat Gitsin”

 

İstanbul Beşiktaş’ta terör saldırısında yaralanan Besnili polis memuru Hasan Durmuş’un babası Ahmet Durmuş, “Vatan gideceğine evlat gitsin” diyerek, terörü lanetledi.

Durmuş, yaptığı açıklamada, terörün hiçbir zaman hedefine ulaşamayacağını söyledi.

7 ay önce İstanbul Çevik Şube Müdürlüğü’nde göreve başlayan ve İstanbul Beşiktaş’ta bulunan Vodafone Arena stadı yakınında meydana gelen bombalı terör saldırısında yaralan Hasan Durmuş’un, Besni Devlet Hastanesi’nde tedavisi devam ediyor.

Tedavi gördüğü hastanenin odası ve giriş kapısı büyük Türk bayrakları ile donatıldı.

İstanbul gazisi Hasan Durmuş’un babası Ahmet Durmuş, şehit olanların yakınlarına sabır dileyerek, vatan gideceğine evladının gitmesini isteyerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Öncelikle gazi babası olarak tüm şehitlerimize baş sağlığı diliyorum. Allah sahiplerine sabır versin, terörü lanetliyorum. Hiçbir zaman hedefine ulaşamayacak. Türk milleti yani bayrak bir, devlet bir olur. Benim oğlum bu vatana feda olsun, cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Biz arkasındayız, dimdik yoluna devam, durmak yok yola devam. İlk duyduğumda tabi hiçbir kimse bir iğnesini kaybetmek istemez ama yine de vatan için her şey yapılır. Vatan gideceğine evlat gitsin dedim, vatan sağ olsun, terörü lanetliyorum, hiçbir zaman hedefine ulaşamayacak”

 

Terörü Yeneceğiz

7 ay önce İstanbul Çevik Şube Müdürlüğü’nde göreve başlayan Hasan Durmuş ise “O gece sıradan bir maç göreviydi. Maça gittik, maç bitiminde taraftarları uğurladık, ondan sonra malum patlama oldu. Patlamadan sonrasını zaten çok hatırlamıyorum. Ondan sonra ambulanslarla hastaneye gittik. Akabinde sağ olsun hem devletimiz hem milletimiz gerçekten bizi yalnız bırakmadılar. Sayın cumhurbaşkanımız olsun, bakanlarımız olsun, hepsi tek tek sağ olsunlar ilgilendiler. Hiç kendimi yalınız hissetmedim. Kendimle de gurur duyuyorum, şehit de olabilirdim, gazi oldum, gurur duyuyorum bunla. Rabbim bu devlete, bu millete zeval vermesin, devlet, millet Allah’ın izniyle terörü yeneceğiz. Acı bir olay, Allah bir daha yaşatmasın, hepsine öncelikle başsağlığı diliyorum, yüreğimize ateş düştü ama yapacak bir şey yok. Vatan, millet sağ olsun. Dediğim gibi ben şehit de olabilirdim, gazi oldum. Vatanım için, milletim için her şeye değer. Terör hiçbir zaman amacına ulaşmayacak, ulaşmadı, ulaşmayacakta. Terörü inşallah devlet millet el ele vererek üstesinden gelecek, yani bunun başka yolu yok. Bundan sonra iyileşme sürecim olacak, ondan sonra tekrardan görevimin başına dönmeyi düşünüyorum.” şeklinde konuştu.(PHA)

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz