Son Dakika
26 Mayıs 2018 Cumartesi

Vali Demirtaş’tan 23 Nisan Mesajı

23 Nisan 2015 Perşembe, 09:32

Vali Demirtaş’tan 23 Nisan Mesajı

 

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 95. yıldönümünde, ‘Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir coşkuyla yaşamanın gurur ve mutluluğu içerisindeyiz” dedi.

Vali Mahmut Demirtaş, ülkemizin çocuklara büyük önem verdiğini belirterek, çocukların en iyi şartlar altında kaliteli bir eğitim almaları ve geleceğe güvenle hazırlanmaları için devlet olarak tüm imkanları seferber ettiklerini ifade etti.

Demirtaş mesajında, “Aziz milletimiz için tarihi bir değer taşıyan 23 Nisan, milli birlik ve beraberliğin en güzel örneği olan Kurtuluş Savaşı sonrasında, millet iradesinin vücut bulduğu ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı gün olup, aynı zamanda dünya çocuklarına armağan edilen tek evrensel bayram olma özelliği taşımaktadır.

Bu duygularla, milli iradenin hakim olduğu bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını, vatan uğruna hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz