Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Vali Demirtaş’a ‘Barış’ Ödülü

28 Mayıs 2015 Perşembe, 10:35

Vali Demirtaş’a ‘Barış’ Ödülü

 

Uluslar arası kuruluş olan Help Yourself tarafından Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’a, ‘Barış, Sermaye ve Eğitim’ ödülü verildi.

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’ın eğitime verdiği önem, kendisine uluslararası bir ödül getirdi. Beden dili ve mizahı birleştirerek ‘Riccon Tekniği’ni geliştiren dünyaca ünlü eğitimci İlhan Doğan’ın, ‘Huzurun Başkenti’ Adıyaman modelinin Türkiye’ye yaymak için okullarda verdiği eğitimlere destek verilmişti.

Riccon İlhan Doğan’ın bu eğitimlerine destek veren Vali Mahmut Demirtaş’a düzenlenen tören ile plaketi takdim edildi.

Yenimahalle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen törene, Vali Mahmut Demirtaş, Help Yourself Türkiye Temsilcisi Mazriye İlhan, Riccon İlhan Doğan, Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Adil Alan ve öğrenciler katıldı.

Düzenlenen törenin açış konuşmasını yapan Okul Müdürü Mahmut Kınık, Vali Mahmut Demirtaş’a eğitime verdiği desteklerinden dolayı şükranlarını iletti. Help Yourself Türkiye Temsilcisi Mazriye İlhan tarafından Vali Mahmut Demirtaş’a ödülü verildi.

Daha sonra konuşan Help Yourself Türkiye Temsilcisi Mazriye İlhan ise, kuruluşlarından bahsederek, “Barış bilinçli nesil demektir. Barış bilinçli ellerde barış olur. Kuruluşumuz bilince katkıda bulunan, kuruluşlara, şahıslara teşekkür anlamında, katkılarından dolayı plaketle ödüllendiriyor. Bu bir teşekkür ödülüdür. Dünya barışına, buradan katkı sağlarsak ne mutlu bizlere” dedi.

Vali Mahmut Demirtaş ise, 32 aylık valiliği süresince eğitime büyük önem verdiğini belirterek, “Bir taraftan eğitimdeki sorunları çözerken diğer taraftan da iletişim güçlenmesi, insanların kendisini çok rahat bir şekilde, özgür bir şekilde ifade edebilmenin alt yapısının hazırlanması gerekiyordu. Çocuklarımız, gençlerimiz ve Adıyaman açısından bu önemlidir. Adıyaman huzurun başkenti, Adıyaman sadece Türkiye’nin değil Dünyaya örnek kenttir. İnşallah huzur Adıyaman’dan Türkiye’nin ve Dünyanın tamamına yayılır” dedi.

Vali Mahmut Demirtaş, öğrencilere Riccon İlhan Doğan’ın kitabını hediye etti. Plaket töreninden sonra Riccon İlhan Doğan, öğrencilere kişisel gelişim ve kişinin gelişimi eğitimi verdi. Doğan şuana kadar Adıyaman’da 3 bin 250 öğrenciye ulaştı.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz