Güncel

Vali Demirtaş, Bozova Duble Yol Çalışmasını İnceledi

Vali Demirtaş, Bozova Duble Yol Çalışmasını İnceledi

Vali Mahmut Demirtaş, kış mevsimi nedeniyle çalışmalara ara verilen ve havaların ısınmasıyla birlikte çalışmalara tekrar başlanılan Adıyaman-Şanlıurfa-Bozova arası başlatılan duble yol çalışmalarını yerinde inceledi.

Devam eden çalışmalarla ilgili firma yetkililerinden bilgi alan Vali Demirtaş, çalışmaların hızlanması ve yolun standartlara uygun bir şekilde bitirilmesi için yüklenici firma yetkililerine talimat verdi.

Yapım çalışmaları devam eden duble yolun vatandaşlarımızın çok daha hızlı bir şekilde Adıyaman-Şanlıurfa arasında gidiş gelişini sağlamaya imkan verecek bir yol olacağını kaydeden Vali Demirtaş, “Yolun tamamlanmasıyla zaman ve yakıt tasarrufu sağlanarak ilimizin ulaşım standardı daha yüksek bir seviyeye çıkarılacaktır. Adıyaman – Bozova yol ayrımından 0+000 km itibariyle asfalt serimi için gerekli olan mevcut zemindeki iyileştirmelere başlanmış, eski mevcut yol güzergâhında bulunan menfez ve diğer sanat yapıları işleri için servis yolları verilerek sanat yapıları çalışmalarına başlanmıştır. Akpınar mevkiinde projelendirilen 9 metre genişlik 5 metre yükseklikteki alt geçit için kazı çalışmalarına başlanmıştır. Akdere mevkiinde bulunan taş Ocağında 2 adet konkasör, 1 adet beton santrali ve 2 adet mekanik plent tesisi kurularak yol çalışması için gerekli olan malzeme üretimine başlanmıştır. Günlük 6 bin ton kapasiteli konkasör tesisleri ile hammadde üretilmektedir. Yoğun bir şekilde kullanılan bu yolun bir an önce bitirilmesi büyük önem arz ediyor. Yolun standartlara uygun bir şekilde bitirilmesi için çalışmaların her aşamasının takipçisiyiz” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu