Güncel

“Ülkemize Hizmet Eden İnsanlar Yetiştireceğiz”

Yeni Dünya Vakfı Genel Başkanı Göksu:

“Ülkemize Hizmet Eden İnsanlar Yetiştireceğiz”

 

Yeni Dünya Vakfı Genel Başkanı Mahmut Göksu, vakfın genişletilmiş koordinasyon toplantısında bir konuşma yaparak en büyük amacının bu ülkeye hizmet eden neferleri yetiştirmek olduğunu söyledi.

Yeni Dünya Vakfı olarak son bir yılda ne gibi çalışmalara imza attığını ve bundan sonraki hedefleriyle ilgili düzenlenen genişletilmiş koordinasyon toplantısında sinevizyon eşliğinde bir sunum yapan Yeni Dünya Vakfı Genel Başkanı Mahmut Göksu, “Yeni Dünya Vakfı’nın bu yolculuğa çıkarken tek amacımız vardı; o da ufku geniş, devletine, milletine ve bayrağına sahip çıkan neferler yetiştirmektir. Temel felsefemiz bu düşünce üzerinde kuruludur. Geleceğin yeni Türkiye’sini gençlerimize emanet ederken gözümüz arkada kalmasın istiyoruz. Sahip çıkamadığımız bir gencin, gelecekte kötü emellerin eline düştüğünde bu ülkenin başına ne gibi felaketlerin getirileceği meçhuldür. Bundan dolayıdır ki yarın ‘eyvah’ edeceğimize şimdiden gençlerimize sahip çıkarak onların elinden tutmak hepimizin asli görevi olmalıdır” şeklinde konuştu.

Yeni Dünya Vakfı’nın hizmetlerinde emeği geçen ve bu anlamda teşekküre layık görülen İstanbul Ticaret Odası eski başkanı akademisyen Doç. Dr. Murat Yalçıntaş ise, “Vakıf işlerinin ne denli meşakkatli olduğunu az çok biliyorum. Bu güzel çalışmaları yürüten başta Yeni Dünya Vakfı Başkanı Mahmut Göksu olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

İstanbul başvaizi Mustafa Akgül de, “Hiçbir şey, vakıf hizmeti kadar sevap kazandırmaz. Yıllardır insana ve insanlığa hizmet etme anlamında gayret gösteren Yeni Dünya Vakfı çatısı altında görev yapmaktan büyük onur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Adıyamanlılar Vakfı’nın bundan önceki başkanı Ömer Özkartal da, “1996 yılında aynı yıl içerisinde kurulan ve birçok projelerini birlikte hayata geçiren kardeş vakfımız olan Yeni Dünya Vakfı’na her zaman gerekli desteği vermeyi görev biliyoruz. Bundan sonraki yıllarda da başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz” diye görüşlerini bildirdi.

 

Vakıf hizmetinde bulunanlar, teşekkür plaketiyle ödüllendirildi

Programın sonunda ise Yeni Dünya Vakfı’na bugüne kadar burs hizmeti başta olmak üzere bütün çalışmalarda ciddi bir şekilde emek ve gayret sarf eden çok sayıda siyasetçi, bürokrat, iş adamı ve bilim adamlarına teşekkür plaketi verilerek katkılarından dolayı kendilerine teşekkür edildi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı