“Ülke sorunu birlikte çözülür”

29 Aralık 2016 Perşembe, 09:20

CHP’li Yargucı’dan Gazetemize Ziyaret

“Ülke sorunu birlikte çözülür”

 

CHP 26. Dönem milletvekili a. adayı Abdurrahman Yargucı, Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Mustafa Yücekaya’yı gazetenin yıl dönümü etkinlikleri kapsamında ziyaret etti.

 

Ziyarette konuşan Yargucı, yerel basının kentin sorunlarının çözümünde önemli bir etken olduğuna vurgu yaparak, Yücekaya ve ekibini tarafsız ve objektif yayıncılığından dolayı tebrik etti.

 

Ülkenin sıkıntılı bir dönemden geçtiğini anımsatan Yargucı, siyasetçi ve işadamı olarak basın ve diğer STK’larla birlikte el ele verip gerek ilin sorunlarına gerekse de ülkenin sorunlarına çözüm noktasında ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

 

Basının demokratik bir ülkede olmazsa olmazlardan olduğunu vurgulayan Yargucı, özellikle yerel basının çok zor şartlar altında emek verdiğini ve bunun için desteklenmesi gerektiğini kaydetti.

 

Siyasete de değinen Yargucı, siyasette dilin önemli olduğunun altını çizerek, “Siyaset insana insan gözüyle bakılarak yapılmalı. Yıllardan beri gerek siyasette gerekse de ticaretle uğraşmaktayım. Halkın sorunlarını iyi biliyorum. Toplumumuzun problemlerini iyi tespit etmek için partimizin kurumsal politikası çerçevesinde çalışmalar yürütmekteyim. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatları doğrultusunda Türkye’de kuşatıcı bir dille, ilkeli, dürüst ve ahlaklı bir siyaset yapmaktayız” dedi.

 

Sorunlar Birlikte Çözülmeli

 

Sorunların istişareler neticesinde çözüme kavuşturulmasının önemli olduğuna işaret eden Yargucı, şöyle devam etti:

 

“Parti meseleleri partilerin içerisinde çözülür. Ülkenin sorunları ise her kesimin fikrinin alınması ile çözüme kavuşur. Ayrıştırma yapmadan, dil, din, mezhep üzerinden gidilmeden çözüme kavuşturulmalı. Kin ve nefretle hiçbir problem çözülmez. Gelişmiş toplumlara baktığımızda yönetcilerin ne kadar gerginlikten uzak ve ilkeli bir çalışma yaptıklarını görüyoruz. Geriye bakmadan, hatalardan dersler çıkararak ülkemizin ve ilimizin menfaatleri doğrultusunda insanları severek, saygı duyarak problemlerimizi çözmeliyiz. Fikirlerimizi ve düşüncelerimizi korkmadan söyleyebileceğimiz ortamlar oluşursa o zaman ülkemiz gelişir, ülkemiz kalkınır”

 

Bu Bizden Değil Önyargısını Yıkmalıyız

 

Düşünce özgürlüğünün önemli olduğuna vurgu yapan Yargucı, “Şimdi siyaseten baktığımız zaman ayrılıkçı bir dil var ülkemizde. ‘bu bizden değil’ önyargısı var. Hepimiz bu ülkenin birer parçasıyız. Eğrisi ile doğrusu ile bu ülkenin farklı renkleriyiz. Yıllardan beri bu dil yüzünden ülke bir adım ileriye gidemiyor. Bugün birriken başlıca sorunların temelinde bu var. Baktığımız zaman tüm dinlerde, mezheplerde insan sevgisi var. O zaman neden insan kendisiyle çelişiyor ki… Biran önce kendimize çeki düzen verip, herkesi kuşatıcı bir üslupla, kırmadan, dökmeden, insana değer vererek çalışma yapmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

 

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Mustafa Yücekaya ise Yargucı’ya ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

Gazetede tüm renklere yer vermeye çalıştıklarını belirten Yücekaya, “Ana muhalefet partisi CHP’de siyaset yapan Abdurrahman beyin ziyareti bizleri memnun etmiştir. İlimizin sorunlarının çözümü noktasında bu tür fikir alışverişlerinin önemli olduğu kanaatindeyiz. Biz Günebakış Gazetesi olarak tarafsız ve objektif yayıncılık noktasında üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Gazetelerin birleşmesinden dolayı kentimizde gazete çıkarmak daha da önemli bir hale gelmiştir. Bu sorumlulukla üzerimizde ne kadar ağır bir yük olduğunun bilincindeyiz. Bu zorlukların hafifletilmesi noktasında el ele vererek bunları aşacağımıza inancımız tamdır” diye konuştu.

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz