Güncel

“Türkiye ilk kez makas değiştirdi”

Milletvekili kayıtları devam ediyor

“Türkiye ilk kez makas değiştirdi”

 

AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, AK Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez, CHP Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan ve CHP Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman Meclise gelerek kayıtlarını yaptırdı. TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın da, milletvekillerinin kayıt işlemlerinin sürdüğü Şeref Holü’nü ziyaret etti.

Durmuşoğlu’na milletvekili rozetini, TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu taktı.

Mücahit Durmuşoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, seçimin vatana ve millete hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Türkiye’de demokrasi kültürünün yerleştiğini vurgulayan Durmuşoğlu, milletin huzur ve güven içerisinde iradesini sağlıklı bir şekilde sandığa yansıttığını bildirdi.

Seçim sonucuna muhalefetin de itiraz etmediğini belirten Durmuşoğlu, “Halk sandığa yoğun bir katılım gösterdi. Bu da bizim için mutluluk verici bir olaydır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük bir devlettir; birlik, barış ve huzur içerisinde olacağız. 2023-2053-2071 hedeflerimiz var. Buna yönelik çalışmalarımızda birlik ve beraberlik, barış ve kardeşlik içerisinde ülkemizi inşallah ekonomik büyüklük açısından dünyanın 10 büyük devleti arasına gelmesi için gayret sarf edeceğiz.” ifadesini kullandı.

Türkiye’de yer fıstığı olarak en fazla üretim yapılan bölgenin Osmaniye olduğunu vurgulayan Durmuşoğlu, “Osmaniye fıstığı markadır. Bu dağıttığım çikolatalı fıstıktır; başka çeşitleri de var.” dedi.

Bu arada, AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can da Meclise gelerek kaydını yaptırdı.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, “Yeni bir sürece girdik. Aynı zamanda Türkiye ilk defa makas değiştirdi. Sistem olarak parlamenter hükümet modelinden, cumhurbaşkanlığı hükümet modeline geçişi, 24 Haziran ile birlikte sağladık.” dedi.

Seçimlerin ardından 27. Dönem milletvekilleri kayıt yaptırmaya devam ediyor.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, milletvekillerinin kayıt işlemlerinin sürdüğü Şeref Holü’nü ziyaret etti.

Aydın, ziyareti sırasında yeni kaydını yaptıran AK Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez’e eşlik etti.

Kayıt sonrası Çilez ile gazetecilere açıklamalarda bulunan Aydın, “Yeni bir sürece girdik. Aynı zamanda Türkiye ilk defa makas değiştirdi. Sistem olarak parlamenter hükümet modelinden, cumhurbaşkanlığı hükümet modeline geçişi, 24 Haziran ile birlikte sağladık.” dedi.

Gazetecilerin yeni milletvekillerinin Meclis’te en çok nelere dikkat etmesi gerektiğine ilişkin sorusunu yanıtlayan Aydın, Meclis’te devamlılığın esas olduğunu belirterek, 26. Dönem’de bu konuda biraz sıkıntı yaşadıklarına değindi.

AK Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez de yasama faaliyetlerine önceki dönemlerde de en çok devam eden milletvekillerinin Amasya milletvekilleri olduğunu belirterek, “Burada rekor kıran vekilimiz vardı. İnşallah buradaki faaliyetlerimizi hiçbir şekilde aksatmamız söz konusu değildir. Çünkü, milletin vebali şu anda bizim sırtımızda, omuzlarımızdadır. Bunu iliklerime kadar hissediyorum.” diye konuştu.

Bu arada, CHP Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan da Meclis’e gelerek, kayıt işlemlerini gerçekleştirdi.

Kayıt işlemlerinin ardından gazetecilere açıklama yapan Kayan, “Türkiye’nin, 27. Dönem de daha parlak, hak ve özgürlüklere, hürriyetlere daha fazla yer veren, basın yayında da özgürlüklere açılan bir dönem olsun istiyorum.” dedi.

Meclis’te bugün yapılan işlemlerle kaydını yaptıran milletvekili sayısı 7’ye yükseldi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu