Turizm Sektörünü Canlandırma Atağı

27 Mayıs 2016 Cuma, 09:44

Turizm Sektörünü Canlandırma Atağı

 

Adıyaman’da Turizm Sektörünü Canlandırma Projesi kapsamında, Adıyaman’daki turizm sektörü faaliyetlerini rekabetçi bir yapıya kavuşturmak ve 9 yeni destinasyonun çevre düzenlemesini yapmak amacıyla İPA Projesi toplantısı yapıldı.

Valilik makamında Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş Başkanlığında düzenlenen toplantıya, Vali Yardımcısı Murat Süzen, Kommagene-Nemrut Koruma Geliştirme Programı Koordinatörü ve ODTÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Neriman Güçhan, Ab Türkiye Delegasyonu Danışmanı Yüksek Mimar Burak Boysan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Uzmanları Sadi Çözgen ve Semih Vardar, Kültür ve Turizm Bakanlığı Uzmanı Emre Karaalioğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Ekinci, Kommagene Nemrut Alan Başkanı Onur Yıldız, Proje Müellifleri Restoratör Mimar Yavuz Özkaya ve Yüksek Mimar Sinan Erbuğ katıldı. Vali Mahmut Demirtaş Başkanlığında yapılan toplantıda, projenin mevcut durumu değerlendirilerek bir sunum yapıldı. Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti mali işbirliği çerçevesinde finanse edilen ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Rekabetçi Sektörler programı kapsamında Adıyaman’da Turizm Sektörünün Canlandırılması Projesi ile bölgeler arasındaki ekonomik ve sosyal farklılıkları azaltılması hedeflenmekte. Proje kapsamında, 9 farklı ören yerinde inşaat ve çevre düzenlemesi yapılarak, ulusal ve uluslar arası tanıtım etkinlikleri ile turizm işletmecileri ve diğer paydaşlara yönelik eğitim faaliyetleri yürütülecek.

Proje sonucunda Adıyaman’a yıllık 30 bin turist artışı hedeflenmekte olup konaklama süresinin 4 güne çıkarılması planlanıyor.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz