Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

TÜMSİAD üyeleri iftarda buluştu

31 Mayıs 2017 Çarşamba, 11:40

TÜMSİAD üyeleri iftarda buluştu

 

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) üyeleri düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi kapsamında Gaziantep, Diyarbakır, Batman, Şanlıurfa, Nizip ve Adıyaman TÜMSİAD üyeleri iftar davetinde buluştu.

Ev sahipliğini TÜMSİAD Adıyaman Şubesi Başkanı Av. Erkan Çakmak’ın yaptığı davette bölge sorunları ve çözümleri dile getirildi. İşadamlarının yoğun ilgi gösterdiği davette bölge yatırım ve teşviklerine dikkat çekildi. İftar davetine, TÜMSİAD Gaziantep Şube Başkanı Mustafa Kazım Apa, Diyarbakır Şube Başkanı Hüseyin Oğulmuş, Batman Şube Başkanı Kamil Biçici, Nizip Şube Başkanı Orhan Budak, Şanlıurfa Şube Başkanı Mehmet Sadık Sade ve 500 üye ve konuk katıldı.

TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan iftar davetinde iş adamları olarak amaçlarının ferdi zenginleşmek olmadığını, bugüne kadar milletimizin zenginleşmesi için çalıştıklarını dile getirdi. “Türkiye’nin üzerinde son yıllarda oynanan oyunlar karşısında ihtiyacımız olan tek şey birliktelik” diyen Yaşar Doğan Türkiye’nin üreten, büyüyen ve güçlü bir ülke olduğuna dikkat çekti.

TÜMSİAD Başkanı Doğan istihdamın yüzde 78’ini ihracatın da yüzde 60’ından fazlasını sağlayan KOBİ’lerin Türkiye ekonomisindeki payının artırılmasının önem taşıdığına vurgu yaptı.

İftara Adıyaman Valisi Abdullah Erin, AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu, TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. (İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz