Güncel

Tüm iyi dilekler kadınlara

Tüm iyi dilekler kadınlara

 

8 Mart Dünya Kadınlar ünü nedeniyle siyasiler ve yöneticiler kadınlar günü mesajı yayınladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanvekili Ahmet Aydın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

TBMM Başkan Vekili Aydın, Türkiye’de kadınlar, demokratik ve sosyal haklarını kazanmalarının yanı sıra sahip oldukları yüksek erdem ve sorumlulukla dünyaya örnek teşkil ettiğini söyledi. Aydın, “Modern Türkiye’nin inşasında ve gelişmesinde en önemli gücümüz olan kadınların, ülkemizin ve toplumun refahının yükselmesinde tartışmasız bir yere sahip olduğu vazgeçilemez bir gerçektir. Ekonomik, sosyal ve siyasal her alanda kadınların etkinliği her geçen gün artarak devam etmektedir. Bugünlere gelene kadar, kadınların vermiş olduğu mücadele ile kazandığı hakları ve elde ettikleri başarıları ülke geleceğine yön vermektedir. Özellikle son yıllarda hukuki ve siyasi alanda yapılan çalışmalarla, toplumsal alanda atılan adımlarla Türkiye’de kadınlar, demokratik ve sosyal haklarını kazanmalarının yanı sıra sahip oldukları yüksek erdem ve sorumlulukla dünyaya örnek teşkil etmektedirler. Hükumetimizin son on beş yılda kadınlar lehine hayata geçirdiği ve pozitif ayrımcılık temeline dayanan atılımlarla, Türkiye’de kadınlar, bugün dünya genelinde çoğu çağdaşlarından daha önde yer almaktadır. Kadınların hayat standartlarını en üst düzeye getirmek, çalışma hayatında kendilerine engel teşkil eden sorunları ortadan kaldırmak, ailenin beraberliğini ve sürekliliğini sağlamak için siyasette kadınları daha aktif ve ön planda tutmak amacıyla yapılan düzenlemeler ve değişikliklerle ayrımcılığı önlemeye yönelik pek çok adım atıldı ve atılmaya da devam edecektir. Yine buradan gururla ve minnetle ifade etmek isterim ki, 15 Temmuz’da caddelerde, meydanlarda mermilere, tanklara, bombalara kendini siper eden, şehit düşen, gazi kalan ve Türkiye’nin geleceğine bizzat tesir eden kadınları anmadan geçemeyeceğim. Türkiye’nin bu kahramanları, milletin dualarında ve kalbinde her zaman var olacaklardır. Bu duygu ve düşüncelerle, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün tüm dünyada ve ülkemizde kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu bir hayat özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmasını temenni eder, bu vesileyle; tüm kadınlara sağlık, mutluluk ve başarılar temenni ederim” dedi.

 

Vali Erin’den Kadınlar Günü Mesajı

Adıyaman Valisi Abdullah Erin, bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

Vali Abdullah Erin, kadınların sevgi, fedakarlık ve hoşgörünün sembolü olduğunu belirtti. Erin, “Zengin medeniyetimizin inşasında en az erkekler kadar kadınlarımızın da rolü ve emeği çok büyüktür. Gerek inancımızda, gerek kadim geleneklerimizde saygın bir yeri bulunan kadınlarımızın sosyal ve siyasal hayatta daha ileri konumlarda yer almalarının müspet sonuçları yetiştirdikleri nesillere de aksedecek ve aziz milletimiz yürümekte olduğu muasır medeniyet yolunda daha emin adımlar atabilecektir. Bu vesile ile başta Adıyamanlı kadınlarımız olmak üzere, bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü içtenlikle kutlar, bizi biz yapma hedefinde yüreklerindeki sevgi ve şefkati hiç bir karşılık beklemeden veren tüm annelerimizi ve kadınlarımızı en kalbi duygularla selamlıyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” dedi.

 

Fırat’tan Kadınlar Günü Mesajı

AK Parti Adıyaman Milletvekili Salih Foırat, mesajında, “Onlar hayatımızın en özel varlıkları… Kimi annemiz, kimi eşimiz, kimi arkadaşımız, kimi kardeşimiz, kimi ise göz bebeği kızımız…

Yaşamımızın doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakâr kadınlarımız… Onlar en büyük başarıların mimarı, en büyük mutlulukların ardındaki kahramanlardır.

Kadınlarımıza ithaf edilen o kadar özel günün arasında en önemli gündür bugün. Haklarından vazgeçmeyen, inancını ve kendine güvenini asla kaybetmeyen güçlü kadının günüdür bugün. Bu vesile ile tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir ömür diliyorum.” dedi.

 

Kadın demek yeri geldiğinde vatanı kurtarmaktır

Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, yayımladığı mesajında tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, kadınların, toplumsal hayattın her evresinde olduğu gibi Türk tarihinde de önemli işlerin mimarı olduğunu söyledi. Kutlu, “Hayatımızın her anında, her konuda ve her zaman başrolde yer alan, eğiten, yetiştiren, hatta Türk tarihinde yaşanan savaşlarda, hain girişimlerde hep en önlerde yer alarak ülkenin bugünlere ulaşmasında önemli bir yere sahip olan tüm kadınlarımızın gününü kutluyorum. Kadın demek, sadece çocuk doğurup, büyütmek demek değildir. Kadın demek, yeri geldiğinde vatan muhafazasında en önde yer almak demektir. Biz Türk tarihinde buna birçok kez şahit olduk. Kurtuluş Savaşında vatan muhafazasında yer alan Nene Hatunlar, 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminde de en ön saflarda yerlerini aldılar. Hepsine ne kadar minnet duysak azdır. Adıyaman Belediyesi olarak kadınlarımıza destek olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Her alanda eğitimli ve becerikli bir kadının, geleceğini daha sağlam temeller üzerine oturtulmasında önemli bir potansiyel güç oluşturacağının bilinciyle hareket ederek, Toplumsal Gelişim Merkezimiz kanalı ile açtığımız kurslarda kadınlarımızın eğitiminde ciddi bir misyon üstleniyoruz, üstlenmeye de devam edeceğiz inşallah. Bunun yanında bayanlar için oluşturduğumuz ve sayısını her geçen yıl arttırdığımız Adıyaman Kadın Spor Merkezlerimizde ve faaliyete olan kapalı yüzme havuzu gibi alanlarımızda bayanlarımıza olanaklar sağlamaya çalışıyoruz. Bu vesileyle daha anlamlı 8 Mart’lar dileğinde bulunup, bütün kadınlarımızı ve dünya kadınlarının gününü kutluyor, sağlıklı ve mutlu günler diliyorum” dedi.

 

Kadınlar Hem Toplumun Hem Ailenin Temelidir

Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Hanifi Erdem 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Kadının toplum ve aile üzerinde ki değerine dikkat çeken Erdem yayınladığı mesajda; “Kadınlar hem toplumun hem ailenin temelidir dedi. Bir anne, bir eş, bir evlat olarak kadın toplumu dönüştüren ve istikamet verendir.

Ak Parti iktidarında hükümetlerimiz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız aracılığıyla kadınlarımıza pozitif ayırımcılık yapmış ve hak ettikleri değeri vermiştir. Hayata geçirilen projelerle, geleceğin kadınları, anneleri olan kız çocuklarımızın eğitimine önem verilmiş; kadın hakları, aile ve çocuk eğitimi gibi pek çok konuda, gerek devletimiz gerekse sivil toplum kuruluşları ve kadın örgütleri tarafından eğitim çalışmaları yapılmıştır.

Gerek kurtuluş mücadelesinde ve gerekse Cumhuriyetimizin kuruluşunda kadınlarımızın yaptığı fedakârlıklar hafızalarımızdadır.

Cennet anaların ayağının altındadır“ hadis-i şerifini ilke edinip, annelerimize olan sevgi, saygı ve hoşgörüyü tüm kadınlara göstermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün başta Adıyaman’lı kadınlarımız olmak üzere, tüm dünyada ve ülkemizde her türlü ruhsal ve fiziksel şiddetten uzak, adalete, eşitliğe, barışa ve huzura katkı sağlayıp, geleceğe güvenle bakmamıza vesile olmasını temenni ediyor, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu