Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

TÜİK’ten Milli Eğitim’e bilgilendirme

21 Nisan 2015 Salı, 10:28

TÜİK’ten Milli Eğitim’e bilgilendirme

 

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Gaziantep Bölge Müdürlüğü, Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğünde “TÜİK Tanıtımı ve Eğitim İstatistikleri” konulu bir bilgilendirme toplantısı düzenledi.

TÜİK Gaziantep Bölge ile Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol sonrası aynı gün “TÜİK Tanıtımı ve Eğitim İstatistikleri” konulu bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıya, Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü, idari personel, okul müdürleri katılırken TÜİK’ten ise Bölge Müdürü, idareci ve uzmanlar katıldı. Adıyaman Valiliği toplantı salonunda yapılan toplantı, TÜİK ile ilgili video gösterimiyle başladı. Toplantı boyunca yapılan sunumlarda TÜİK’in görev ve yetki alanları, misyon ve vizyonu, yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler, TÜİK’in eğitim istatistiklerine yönelik yaptığı çalışmalar, bu çalışmaların yöntem ve kapsamı katılımcılarla paylaşıldı. TÜİK’in resmi internet sayfasının tanıtımının da yapıldığı toplantıda istatistiki bilgilere, tablolara ve yayınlara erişim için izlenmesi gereken yollara değinildi. Ayrıca, Gaziantep Bölge Müdürlüğünde bulunan Veri Araştırma Merkezi (VAM) hakkında detaylı bilgi verildi. VAM’ın, araştırmacılar için önemine değinildi ve Bölge Müdürlüğü olarak VAM’ı kullanmak isteyen araştırmacılara destek olunacağı belirtildi.

Toplantı sonunda iki kurum arasında bilgi ve tecrübe paylaşımının önemine değinilerek bu ve benzeri faaliyetlere devam edilebileceği ifade edildi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz