Güncel

Toprağa gömülen esrar ceset sanıldı

Toprağa gömülen esrar ceset sanıldı

Toprağa Gömülen Esrar, Ceset Ve Patlayıcı Madde Sanıldı. Ceset Ve Patlayıcı Madde Sanılan Gömü, Polisi Alarma Geçirdi.

Adıyaman’da, toprağa gömüldüğü fark edilen poşetlere sarılı gömünün ceset ve patlayıcı madde sanılması sonucu, polis ekipleri alarma geçti.

Edinilen bilgiye göre, Karapınar Mahallesi Özel Doruk Lisesi yakınlarında Kemal Cebe’ye ait bahçe içerisine kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından büyük bir bidona yaklaşık 5 kilogram esrar maddesi konuldu. Daha sonra bidon poşetlere konularak bahçe içerisinde toprağa gömüldü. Gece yapıldığı tahmin edilen olay sonrası gündüz saatlerinde bahçeye gelen bahçe sahibi, toprağın kazıldığını fark ederek toprağı biraz eşelemeye başladı. Cebe, toprak altında poşetler içerisine sarılmış bidonu fark ederek durumu 155 polis imdat hattına bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri titiz bir inceleme çalışması gerçekleştirerek toprak altında bulunan poşete sarılan bidonu kazma ve kürek yardımı ile çıkarttı. Çıkartılan bidon içerisinde ceset veya patlayıcı madde beklenirken, 5 kilogram esrar maddesi çıktı. Esrar, muhafaza altına alındı.

Olayı anlatan Kemal Cebe, “Geldim biraz bamya topladım. Hatta buraya soğan ekeceğim. Bir baktım kazılmış bir yer var. Kazılan yeri karıştırdım baktım altta plastik gibi bir şey var ben de hemen polisleri aradım. Esrar çıkmış içinden. Dün geldiğimde böyle bir şey yoktu. İlk önce kazılmasından şüphelendim. Ben ilk başta içerisinde ceset olacağını düşündüm. Bebek cesedi olabilir dedim. Veya büyük ceset olabilir dedim. İlk başta ondan şüphelendim” dedi.  Olayla ilgili olarak soruşturma sürdürülüyor.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu