Güncel

Teşvik tamam, yatırım bekleniyor

Yatırım yapana Sigorta ve vergi desteği

Resmi Gazetenin dünkü nüshasında yayınlanan “Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar” uyarınca, Adıyaman’ın da içinde yer aldığı bölgemizde yeni yapılacak yatırım veya yatırımını nakledeceklere sigorta işveren hissesi, sigorta desteği ile gelir ve stopaj desteği sağlanacak. Bunun için 100 kişilik istihdam şart koşuluyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan ve Resmi Gazetenin dünkü nüshasında yayınlanan, “Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar” yatırımcıya sigorta ve vergi desteği sağlandı.

Resmi Gazetede yayınlanan 1402 sayılı Cumhurbaşkanı Karar’ı ile 1 inci ve 2 inci yatırım teşvik bölgelerinde hazır giyim, deri ve deri mamulleri sektörlerinde faaliyette bulunan işletmelerin yeni yapacakları veya ilimize nakledecekleri her yatırım için, asgari yüz kişi istihdam yapması koşuluyla yatırım yapması durumunda; 5 yıl süreyle sigorta primi işveren hissesi ve sigorta primi desteğinden, 10 yıl süreyle ise gelir vergisi ve stopaj desteğinden yararlanabilecekler.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu