“Terörün her türlüsünü lanetliyoruz”

02 Nisan 2015 Perşembe, 09:31

Kent Konseyi Başkanı Temel:

“Terörün her türlüsünü lanetliyoruz”

 

Adıyaman Kent Konseyi Başkanı H.Sinan Temel, önceki gün İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde meydana gelen silahlı saldırı sonucu Savcı Mehmet Selim Kiraz, terör örgütü militanlarınca görevi başında şehit edilmesi üzerine bir açıklama yaparak menfur saldırıyı kınadı.

Adıyaman Kent Konseyi Başkanı H.Sinan Temel, “Önceki gün İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde meydana gelen silahlı saldırı sonucu Savcı Mehmet Selim Kiraz, terör örgütü militanlarınca görevi başında şehit edilmiştir.  Hiçbir gerekçenin haklı göstermeyeceği bu menfur saldırıyı gerçekleştirenleri, emri verenleri ve arkasındaki güçleri lanetliyor, şehit savcımıza Allah’tan rahmet, ailesine ve milletimize başsağlığı diliyoruz.” Dedi.

Temel, “Ülkemizdeki huzur ortamını bozarak, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi akamete uğratmak isteyenler bilmelidir ki, bugüne kadar ulaşamadıkları hain emellerine bugünden sonra da ulaşamayacaklardır. İnsanlarımız artık böylesi kargaşa ortamı oluşturacak olayların arka planındaki hainlikleri ve aktörlerini çok iyi bilmektedir. Sağduyulu ve feraset sahibi milletimiz, bütün bunların aynı zamanda ülkemizin istikrarını bozmaya ve huzurunu karıştırmaya yönelik olduğunu da çok iyi bilmektedir.

Bugüne kadar milletçe hep birlikte hareket ettik. Hainliğe, fitne ve fesada asla taviz vermedik. Kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi bozacak hiçbir şeye müsaade etmedik. Böyle olmaya da devam edeceğiz. Terörün her türlüsünü şiddetle lanetliyoruz. Teröre doğrudan veya dolaylı olarak destek verenleri de şiddetle kınıyoruz. Huzurumuzu kaçırmaya yönelik bu tür olaylar karşısında toplumumuzun her zaman ki gibi kendine yakışanı yaparak sağduyulu davranacağına inanıyoruz. Bu duygularla bir kez daha şehit savcımıza Allah’tan rahmet, ailesine ve milletimize başsağlığı diliyoruz.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz