“Terörün her türlüsü zarar veriyor”

25 Kasım 2016 Cuma, 11:06

Adana’da Yaşanan Terör Saldırısına STK’lardan Tepki

“Terörün her türlüsü zarar veriyor”

 

Adana’da valilik otoparkında meydana gelen bombalı saldırıda 2 kişi öldü, 31 kişi yaralandı.  Adıyaman’da bazı Sivil Toplum Kuruşları ise yaşanan terör saldırısını kınayarak tepki gösterdi.

terorun-her-turlusu-zarar-veriyor-1Alevi Kültür Dernekleri Adıyaman Şube Başkanı Rıza Tanrıverdi, “Terörün iyisi kötüsü olmaz” diyen Tanrıverdi, “Terörün olduğu yerde endişe vardır. Bugün Adana’da yaşanan terörü lanetliyoruz. Hayatını kaybedenler için Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum.” dedi.

Alevi kanaat önderi Ali Büyükşahin ise “Adana’daki terör saldırısının son olmasını temenni ederek, “Terör olaylarına karşı sağduyulu bir şekilde yaklaşmalıyız. Terörün her türlüsü zarar veriyor. Terörün sona ermesi için herkesin gayret göstermesi gerekiyor. Terörü dışlamamız gerekiyor. Adana’daki olayın yaşanması üzücü. Terör insanlara zarar veren bir olgudur. Terörü lanetliyorum.” Şeklinde konuştu.

Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Abuzer Aslantürk de şöyle konuştu:

“Ülkemizde maalesef terörün olması hakikaten kabul edilemez. Devletimiz terör konusunda gerekli hassasiyetleri gösteriyor. Güvenlik güçlerimiz, terör konusunda profesyonel bir şekilde mücadele ediyor. Güvenlik güçlerimiz sayesinde terör yakın bir tarihte sona erecektir. Ülkemizden terör çıkartılacaktır. Dünyada terör örgütleriyle de mücadelemiz devam edecektir. İnşallah, ülkemiz terörü bitirme konusunda başarılı olacaktır. Bu yıl 500’e yakın terör örgütü elemanı güvenlik güçlerimize inanarak teslim olmuştur. Terörün yanlış olduğunu, içindeki insanların bilmesi hakikaten çok sevindirici bir olay. Dünyanın da terörle mücadele etmesi lazım. Dünyanın bazı kesimleri maalesef terörü destekliyor.”terorun-her-turlusu-zarar-veriyor-3

Tüm Sanayiciler ve İş adamları Derneği (TÜMSİAD) Adıyaman Şube Başkanı Erkan Çakmak da yaptığı açıklamada, “Adana’da yaşanan terör saldırısını lanetledi. Ülkenin huzuru ve istikrarına yönelik hain girişimlerin hiçbir zaman amacına ulaşamayacağını vurgulayan Çakmak, “Bütün ülkenin birlikte el ele vererek bu terörün üstesinden geleceğine inanıyorum. Adana Valisi Mahmut Demirtaş’a geçmiş olsun diliyorum. Terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet diliyorum, yaralılara acil şifalar diliyorum.” dedi. getiren terörün millete asla diz çöktüremeyeceğini karanlık odakların anlaması gerektiğini söyledi.” Şeklinde konuştu. (PHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz