Anasayfa / Güncel / “Terörü parayla, silahla besliyorlar”
BAKAN SOYLU'DAN TERÖRİST SEVİCİ ÜLKELERE SERT TEPKİ İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU: "ADAMLAR BİZE PARAMIZLA SATMADIKLARI SİLAHLARI PKK'LI, YPG'Lİ TERÖRİSTE HİBE EDİYORLAR. NORMAL VATANDAŞA VERMEDİKLERİ OTURUM HAKKINI, VATANDAŞLIK HAKKINI, KIRMIZI BÜLTENLE ARANAN TERÖRİSTLERE VERİYORLAR" "CADDELERİNDE AÇLIKTAN ÖLSENİZ BİR LOKMA EKMEK VERMEZLER, PKK'NIN DAĞ KADROSUNA DERNEKLER ÜZERİNDEN MİLYON DOLARLAR GÖNDERİYORLAR" "MESELE, BU ÜNİFORMA İÇİNDE REZİL OLMAMAKTIR. 15 TEMMUZ'DA OLDUĞU GİBİ BİR GECE ANSIZIN, AKLI KARIŞMIŞLARIN TALİMATINA UYUP DA BU MİLLETE SİLAH ÇEKEREK RÜSVA OLMAMAKTIR. VATANDAŞIN ÜSTÜNE TANK SÜRÜP, BOMBA ATARAK KEPAZE OLMAMAKTIR" "2002'DE AFGANİSTAN'A MÜDAHALE EDERKEN 17 BİN HEKTAR AFYON EKİLEN TARLA VARDI, BUGÜN 328 BİN HEKTARDA AFYON EKİMİ YAPILIYOR. GÜYA BARIŞ GETİRİYORLARDI, DEMOKRASİ GETİRİYORLARDI, ZENGİNLİK GETİRİYORLARDI. ÜLKELERİ FAKİRLEŞTİRİYORLAR, KAYNAKLARINI YAĞMALIYORLAR, UYUŞTURUCU GÖNDERİP UYUŞTURUYORLAR, EĞİTMEN GÖNDERİP TERÖRİST YETİŞTİRİYORLAR, KENDİLERİ İÇİN SAVAŞTIRIYORLAR"

“Terörü parayla, silahla besliyorlar”

Bakan Soylu’dan terörü besleyen ülkelere sert tepki

“Terörü parayla, silahla besliyorlar”

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu:  “Adamlar bize paramızla satmadıkları silahları PKK’lı, YPG’li teröriste hibe ediyorlar. Normal vatandaşa vermedikleri oturum hakkını, vatandaşlık hakkını, kırmızı bültenle aranan teröristlere veriyorlar. Caddelerinde açlıktan ölseniz bir lokma ekmek vermezler, PKK’nın dağ kadrosuna dernekler üzerinden milyon dolarlar gönderiyorlar. Mesele, bu üniforma içinde rezil olmamaktır. 15 Temmuz’da olduğu gibi bir gece ansızın, aklı karışmışların talimatına uyup da bu millete silah çekerek rüsva olmamaktır. Vatandaşın üstüne tank sürüp, bomba atarak kepaze olmamaktır. 2002’de Afganistan’a müdahale ederken 17 bin hektar afyon ekilen tarla vardı, bugün 328 bin hektarda afyon ekimi yapılıyor. Güya barış getiriyorlardı, demokrasi getiriyorlardı, zenginlik getiriyorlardı. Ülkeleri fakirleştiriyorlar, kaynaklarını yağmalıyorlar, uyuşturucu gönderip uyuşturuyorlar, eğitmen gönderip terörist yetiştiriyorlar, kendileri için savaştırıyorlar”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Adamlar bize paramızla satmadıkları silahları PKK’lı, YPG’li teröriste hibe ediyorlar. Normal vatandaşa vermedikleri oturum hakkını, vatandaşlık hakkını, kırmızı bültenle aranan teröristlere veriyorlar” dedi.

İçişleri Bakanı Soylu, “Jandarma ve Sahil Güvenlik Sınıfı Sözleşmeli/Muvazzaf Subay Öğrencilerinin Diploma Töreni”ne katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kürsüye çıkan Soylu, bulundukları kışlanın isminin “Şehit Korgeneral İsmail Selen” olduğunu anımsatarak, her rütbedeki Türk askerinin vatan uğruna şehadete gözünü kırpmadan gittiğini belirtti. Türk askerinin vatan, bayrak ve millet için çabaladığını ve şehadet söz konusu olduğunda rütbeye bakılmadan şehadet şerbetinin içildiğini ifade eden Soylu, “Er veya korgeneral, çavuş veya orgeneral hiç fark etmeyecek. Mesele, bu üniforma içinde rezil olmamaktır. 15 Temmuz’da olduğu gibi bir gece ansızın, aklı karışmışların talimatına uyup da bu millete silah çekerek rüsva olmamaktır. Vatandaşın üstüne tank sürüp, bomba atarak kepaze olmamaktır. Mesele, bu millete değil, bu millet için silah çekmektir. Bu millet için göğsünü bu üniforma içinde siper edebilmektir. 11 aylık bebekle annesini katleden hainlerin üzerine gidebilmek; bugün Adıyaman’da şehit olan 3’ü kazaen şehit oldu, biri el yapımı patlayıcının infilak etmesiyle. O teröristlerin üzerine gidebilmek; Kato’da Gabar’da ayyıldızlı bayrağın dibinde yatabilmektir. İşte bu kapılara bu isimler böyle yazılır. Bu milletin gönlüne isimler böyle yazılır” diye konuştu.

 

Silahları PKK’lı, YPG’li teröriste hibe ediyorlar

Bugünkü dünya düzenini idare etmeye çalışanların kimseye acımasının olmadığını ifade eden Soylu, “Dünya kamuoyu diye bir şeyden kimse medet ummasın. Vardır ama yoktur. Uluslararası normlar, adalet divanları, barış güçleri vardır ama yoktur. Varsa bile herkese yoktur. Adamlar bize paramızla satmadıkları silahları PKK’lı, YPG’li teröriste hibe ediyorlar. Normal vatandaşa vermedikleri oturum hakkını, vatandaşlık hakkını, kırmızı bültenle aranan teröristlere veriyorlar. Caddelerinde açlıktan ölseniz bir lokma ekmek vermezler, PKK’nın dağ kadrosuna dernekler üzerinden milyon dolarlar gönderiyorlar. İlim tahsil ediyorlar, laboratuvarlar yapıyorlar, o laboratuvarlarda kanser ilacı yapmak yerine uyuşturucuların en ölümcüllerini yapıp, edip dünyaya satıyorlar. 2002’de Afganistan’a müdahale ederken 17 bin hektar afyon ekilen tarla vardı, bugün 328 bin hektarda afyon ekimi yapılıyor. Güya barış getiriyorlardı, demokrasi getiriyorlardı, zenginlik getiriyorlardı. Ülkeleri fakirleştiriyorlar, kaynaklarını yağmalıyorlar, uyuşturucu gönderip uyuşturuyorlar, eğitmen gönderip terörist yetiştiriyorlar, kendileri için savaştırıyorlar” şeklinde konuştu.

Soylu, “barış” getirdiklerini iddia eden ülkelerin terörle, iç savaşla insanları göçe zorladığının altını çizerek, bu ülkelerin sahillerine yanaşan göçmen botlarını kurşunlayıp denizin dibine yolladığını vurguladı. Soylu, mezun olan subayların bütün bu tablonun tam ortasında duran, insanlık için ve kendi bekası için bir şeyler yapmaya, vicdanının sesine kulak vermeye çalışan bir milletin, tam da bu meselelerin göbeğindeki kolluk gücünde görev almak üzere olduğunu söyledi. Türkiye’nin fırsatlarının da risklerinin de yüksek olduğuna değinen Soylu, şunları kaydetti:

“Sizin dahil olduğunuz bu meslek, tehditlerin savuşturulmasıyla ilgilidir. Bu meslek; tek tek gün sayıp, omzunuzdaki yıldızların veya şeritlerin, göğsünüzdeki brövelerin artmasını bekleyerek tatmin olunacak bir meslek değildir. Hele hele rahatlık mesleği, hiç değildir. Dünya ve etrafımızdaki coğrafya bu haldeyken, ülkemize bu kadar tehdit yönelmişken, içimizdeki kapıda bu kadar hain varken; aslan gibi evlatlarımız şehadete koşarak giderken, bu şerefli üniformaların içinde rahat edebilen insan zaten yanlış meslek seçmiştir, yanlış üniforma giymiştir.”

 

Gözleri çakmak çakmak, yüreği vatan sevgisiyle dolu aslanlar gördüm

İçişleri Bakanlığı süresince katıldığı onlarca mezuniyet töreninin hiçbirinde yanlış üniforma giymiş kimseyi görmediğini dile getiren Soylu, “Helal süt emmiş gençler gördüm. Gözleri çakmak çakmak, yüreği vatan sevgisiyle dolu aslanlar gördüm. Çok şükür ki bugün bu alanda da sizleri öyle gördüm. Tehdit çok. Ama bizler de her geçen gün güçleniyoruz. Arkadaşlarınızı Gabar’da, Kato’da, Ağrı’nın eteklerindeki dağlarda gördüm. Onlarda hiçbir yılgınlık görmedim. Eğer bugün kardeşleriniz okullarında rahat okuyorsa, anneniz, babanız çarşıda, pazarda rahatça alışveriş yapıyorsa bu sizlerin sayesindedir. Sizlere inanıyoruz. Devletimize, milletimize, namusumuza sahip çıkacağınıza inanıyorum. Terörün, uyuşturucunun, asayiş hizmetlerinde suçlunun her türlüsüyle topyekun mücadele edeceğinize inanıyorum” dedi.

 

İnsanlı ve insansız hava gücümüze ciddi yatırımlar yapıyoruz

Bugün mezun olan 636 subayın arasında havacılık grubunda eğitim almış kişilerin de bulunduğunu belirten Soylu, bu yönde eğitim alan askerleri sayısını dahada arttıracaklarını bildirerek, “Çünkü insanlı ve insansız hava gücümüze ciddi yatırımlar yapıyoruz. Bu yıl jandarmamıza 3 adet ATAK helikopteri aldık. Hem yerli hem de milli. 6 tane taktik İHA’mız vardı şimdi Gaziantep’le beraber bu sayıyı 20’ye çıkarttık. Aynı şekilde Sahil Güvenlik Komutanlığımıza da hava aracı alımlarımız oldu ve bu yatırımlardan çok olumlu neticeler alıyoruz. Personel kapasitemizi önemli ölçüde arttırdık” ifadelerini kullandı.

Bu Habere de Bakın

FETÖ’nün finansçısı ‘gaybubet evi’nde yakalandı

Adana’da, FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün ‘gaybubet evleri’nin tespitine yönelik operasyonda, örgütün sözde ‘Şanlıurfa il imamı’na …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir