Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

“Terör, ülkenin birliğine saldırdı”

03 Ocak 2017 Salı, 07:58

Hukukçular Derneği Adıyaman Temsilcisi Alkayış:

“Terör, ülkenin birliğine saldırdı”

 

Hukukçular Derneği Adıyaman İl Başkanı Avukat Mustafa Alkayış, İstanbul’daki terör saldırısını kınadı.

Alkayış, yaptığı açıklamada, yeni bir umutla girilen yeni yılın ilk saatlerinde vahşice bir terör saldırısına tanıklık ettiklerini anımsattı.

Masum onlarca insanın alçak bir terör saldırısının kurbanı olduğunu belirten Alkayış, “Terör yine hedefinden sapmamış; ülkenin birlik ve dirliğine saldırmıştır. Ülkenin farklı yaşayış ve inanışına sahip insanların hassasiyetlerini harekete geçirmeye matuf bu tip saldırıların amacının provokasyon olduğu açıktır. Bir yandan farklı düşünen ve yaşayan insanlar arasına kin ve nefret tohumları ekmek bir yandan da insanların umudunu kırmak üzere programlanan bu saldırıların kaynağının her zaman aynı olduğunun bilincinde olunması elzemdir” dedi.

“Bu saldırıyı bahane ederek hemen, kendisi gibi düşünmeyen insanları fail ilan etmek hem terörün amacına hizmet etmektir hem de akılla izahtan varestedir” diyen Alkayış, şunları kaydetti:

“Bu noktada Diyanet İşleri Başkanlığımızın yapmış olduğu, “Bu insanlık dışı katliamın bir pazarda ve bir mabette yapılmasıyla eğlence yerinde yapılmasının her hangi bir farkı yoktur. Teröristlerin hedefi mekanlar değil, insandır, ülkedir, millettir ve topyekün insanlıktır.” şeklindeki açıklaması esasen bam teline dokunmuş bir açıklamadır.  Bu tip saldırılar karşısında, terörün amacına ulaşmaması için her zamanki gibi sükunet, suhulet ve birliğimizi korumamız gerekmektedir. Ve yine bu tip saldırıların bizi yıldıramayacağını bir kez daha belirtme gereği hasıl olmuştur”(PHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz