Güncel

Temel Felsefemiz Barıştır…

 

HDP Eşbaşkanlarından Gazetemize Ziyaret:

            Temel Felsefemiz Barıştır…

 

1 Kasım Erken Seçim çalışmalarına başlayan Adıyaman HDP İl Eşbaşkanları gazetemize ziyarette bulundu. Gazetemiz Sahibi Mustafa Yücekaya’ya gündemi değerlendiren Eşbaşkanlar yönetime yeni geldiklerini ve çalışmaları ile yenilenen seçimden büyük bir başarı ile çıkacaklarını belirttikleri konuşmalarında, sağduyunun hakim olacağı bir seçim istediklerini belirttiler. HDP Eşbaşkanı Abuzer KÜÇÜKKELEPÇE’ye, Eşbaşkan Zeliha KARINCA ve Yönetim kurulu üyesi Semra UĞUR eşlik ettiler.

Gazetemiz  Sahibi Mustafa YÜCAKAYA’nın “7 kasım seçim sürecine girmiş bulunmaktayz. Öncelikle erken seçime gidilmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?” şeklindeki sorusuna Eşbaşkan KÜÇÜKKELEPÇE:
“Biliyorsunuz seçim süreci zoraki bir seçim sürecidir. Kimse bunu istemedi, özellikle biz bunu istemedik. Halkımızın ortaya çıkmış iradesini 3 ay sonra değiştirmek kimsenin haddine değil. Yani birinin işine gelmedi diye tekrar seçim yapmak hakikaten akla zarar, ekonomiye zarar, memlekete zarar. Ülke olarak seçim sürecine girmiş bulunmaktayız. Birde merak ettiğimiz birileri başkan olmadı diye  ne olduda herşey kaosa gitti, herşey karmakarışık hale geldi. Dolayısıyla seçim heyecanı yok. Seçim daha yeni yapıldı. Halkın iradesi 3 ayda değişmezki.  Yinede seçimin sonucunun hayırlı olmasını istiyoruz. Memlekete refah getirsin, mutluluk getirsin, barış getirsin, kardeşlik getirsin. Bütün halkımızı  bu konuda sağ duyulu olmaya çağırıyoruz. Bizim partimiz barıştan kardeşlikten yana bir partidir. Bunu herkes bilsin, savaşı isteyen biz değiliz. Savaşın olmaması için elimizden ne geliyorsa onu yapacağız ve kardeşliğin kazanmasını sağlayacağız. 7 Hazirandan önceki şartların oluşması için herkesin elini silahtan çekmesi lazım, masaya geri dönülmesi lazım. Bizim temel felsefemiz bu. Tüm çabamız ülekmizde barışın hüküm sürmesi içindir.” Şeklinde cevap verdi.
Gazetemiz sahibi YÜCEKAYA’nın HDP’nin baraj sıkıntısının olup olmadığı yönündeki sorusunada Eşbaşkan:
“Hdp’nin asla baraj problemi yok. 13.1 oranında oy olan bir parti 3 ayda ne oldu da baraj problemi olsun. Bütün anket şirketlerini sizde izliyorsunuz. Basın olarak herkesin gösterdiği minimum 13 civarında hatta 14 -15 gösterenler var. Bizde  bunu biliyoruz. Dolayısıyla böyle bir  sorun HDP için söz konusu olamaz.  6 milyon küsür oy alan bir parti bundan sonra yükselir.  Biz  çok netiz, Adıyaman’danda partimizden TBMM’ne 2 vekil göndereceğimize inanıyoruz. Adıyaman’dan da inşallah birilerine ders vereceğiz.” dedi.

 

 

İlbaşkanı değişikliği ile ilgili sorumuzada  Eşbaşkan KÜÇÜKKELEPÇE “16 Eylül de il yönetiminde değişiklik yapıldı. Yorgun düşen il yönetimimizin isteği doğrultusunda bir değişikliğe gidildi. Bir nevi zorunluluktan oldu değişim.Bizde bunun olmasını istemiyorduk. Nehri geçerken at değiştirmek pek akıllıca değil ama bu şekillde tecelli etti. Bizlerde göreve hazırız. Çünkü deneyimliyiz.” diye cevaplandıran Eşbakan konuşmasının sonunda kendilerine zaman ayırdığımız için bizlere teşekkür ederek, Adıyaman halkına saygılar sunup herkesin özgür iradesi ile sandığa gitmelerini istediklerini belirttiler. Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı