Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

“Tarım Bitme Noktasına Geldi”

07 Mayıs 2015 Perşembe, 10:06

HDP Milletvekili Adayı Yıldırım:

“Tarım Bitme Noktasına Geldi”

 

HDP Adıyaman Milletvekili Adayları Adıyaman Merkez, İlçe ve Köylerde yaptığı yoğun çalışmalar ile 7 Haziran seçimlerine iddialı bir şekilde hazırlanıyor.

Seçim çalışmaları kapsamında HDP Adıyaman Milletvekili Adayları Behçet Yıldırım, Ferhat Temel, Ayten Yılmaz, Yasin Tahta, Birsen Tunç ve beraberindeki HDP il ve ilçe yöneticileri ile birlikte MÜSİAD, Buğdaycılar pazarı, çimentocular ve demirciler sitesini, Kâhta ilçesinde STK, esnaf ziyaretleri ve Koçali, Mestan, Şexbor, Recep köylerini ziyaret ederek köylülerin ve yurttaşların sorunlarını dinledi.Tarim-Bitme-Noktasina-Geldi-(1)

MÜSİAD ve buğdaycılar pazarında yapılan ziyaretler sırasında açıklama yapan HDP Adıyaman Milletvekili Adayı Behçet Yıldırım, “AKP’nin yanlış politikaları başta olmak üzere Adıyaman’dan gönderilen iktidar milletvekilleri, Adıyaman sorunlarının çözümü noktasında her hangi bir çalışma yapmadılar. Adıyaman’da iş adamlarının yatırım için teşvik edilmiyor. Adıyaman’ın beşinci bölgede olmasından dolayı SGK primlerinin yüksekliği Adıyamanlı iş adamları kendi memleketinde yatırım yapmasının önünde engel oluyor. Bu yüzden işadamlarımız başka illere gidip yatırım yapıyor. Bunun en büyük sebebinin ise AKP iktidarının yürüttüğü politikalardan kaynaklanıyor.” dedi.

Yıldırım, “Adıyaman’da tarım ve hayvancılık bitme noktasına geldi. Adıyaman’ın en büyük geçim kaynaklarından biri tarımcılık olduğunu ifade ederek yanı başımızda Atatürk barajı var ve bunun suyundan Adıyamanlılar yararlanmamaktadır. Bir diğer sorun ise motorin ve gübre fiyatının yüksek olmasından dolayı çiftçilerimiz hasat döneminde ektiği ürünün masraflarını çıkaramıyor, toplumun bütün kesimlerinde olduğu gibi bu ülkede tarımcılık ve hayvancılıkta bitme noktasına gelmiştir” dedi.

HDP Milletvekili adayı Yasin Tahta Adıyaman’ın Kâhta ilçesinde STK ve esnaf ziyaretleri gerçekleştirirken, HDP Adıyaman Milletvekilli Adayları Ferhat Temel, Ayten Yılmaz Birsen Tunç ise Adıyaman Merkeze bağlı köylere yaptığı ziyaretler ile yurttaşların sorunlarını dinledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz