Güncel

“Söz Artık Milletindir”

Eğitim Bir Sen Başkanı Deniz:

“Söz Artık Milletindir”

İşyeri Temsilcileri ve üyelerle bir araya gelen Eğitim Bir Sen ve Memur Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz gündeme dair açıklamalarda bulundu. “Birlikte hareket eder, omuz omuza verirsek sorunlarımızın üstesinden gelebileceğimizi düşünüyorum. Çıkarları uğruna ülkeleri harap eden, kirli ve karanlık odaklara karşı saflarımızı sıklaştırmaya, bilgi ve tecrübelerimizi birbirimize aktarmaya, bir araya gelip ortak projeler üretmeye ihtiyacımız var” diyen Deniz, “Yalnızca Türkiye’de büyüyerek büyük sendika olamayız. Çünkü dünyanın en organize yapıları Türkiye aleyhinde çalışmalar yapıyor. Uluslararası emperyalizm böyle baktığı için bunu yapıyorlar. Suriye, Irak ya da Afrika ile ilgili söyleyecek sözleri yok. Oradaki bir mazluma ya da mağdura yardım etme gibi dertleri de yok. Öyleyse derdi olan birinin devreye girmesi gerekiyor. Onun için uluslararası alanda çalışanlar adına ‘one minute’ diyebilecek bir sendikal harekete, bir emek hareketine şiddetle ihtiyaç var” şeklinde konuştu.

Başkanlık sistemi ile ilgili olarak TBMM’den değişikliğe dair 18 maddenin 340’ın üzerinde evet oyu ile geçtiğini hatırlatan Deniz, “Söz artık millettedir. Referandumda millet sandıklara koşarak tercihini belirleyecek ve Türkiye’nin demokrasi ve milli irade tecrübesini bir kez daha bütün dünyaya gösterecektir” dedi.

Türkiye’nin yeni bir döneme girdiği bu süreçte söz konusu değişikliklerin halka doğru ve etkili bir biçimde anlatılmasının önemine değinen Ali Deniz, referandumun bazı kesimler tarafından ayrıştırma ve kamplaştırma aracı olarak görüldüğünü, bu konuda ayrıştırıcı kampanyaların önüne geçilmesi gerektiğini söyledi.

Büyüme ve gelişme yolunda Türkiye’nin her türden terör örgütü ve dış mihrakın hedefi haline geldiğini belirten Deniz, sürecin sağlıklı yürütülmesi için güvenlik önlemlerinin etkili alınması gerektiğini söyleyerek milletin sağduyu ile hareket edeceğini ifade etti.

Milletin hissiyatına tercüman olacak en organize teşkilat olduklarının altını çizen Ali Deniz, “Yükümüz ve sorumluluğumuz ağırdır. Bu milletin hissiyatına tercüman olacak en organize örgütüz. Kalplerimizin birlikte atacağı bir şuura ve eğitime sahip olmamız gerekiyor. Onun için teşkilat eğitimine önem veriyoruz. Eğer eğitim hayatı uluslararası standartları yakalayacaksa, memleketimizin çocuklarının kalpleri aynı noktada atacaksa, Türkiye’nin geleceğine damga vurmasını istiyorsak, hem ülkemiz için hem de ülkemize ümit besleyenler için bir gelecek vadetmesini istiyorsak, uluslararası alanda kalbimizi parçalayan sorunların çözülmesini istiyorsak daha çok çalışmalıyız. Bu sorunların birinci elden çözücüsü olmayabiliriz ama çözümün kilometre taşlarının adresi olabiliriz. Kubbede hoş bir seda bırakabilmek, tarihi misyonun kendisine yüklemiş olduğu sorumluluğu yerine getiren insanlar eliyle olur. Bu anlamda teşkilatımızın bütün kadrolarına çok önemli bir sorumluluk düşüyor” değerlendirmesinde bulundu.(PHA)

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu