Güncel

“Sorunlu değil, sorumlu sendikacılık”

Büro Memur-Sen İl Divan Toplantısı Yapıldı

“Sorunlu değil, sorumlu sendikacılık”

 

Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Büro Memur-Sen Adıyaman İl Divan toplantısı gerçekleştirildi.

Memur-Sen toplantı salonunda gerçekleşen İl Divan Toplantısına Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Mengütaycı, Vecdi Yanbaz, Nihat Tunç,  Büro Memur-Sen Adıyaman Şube Başkanı Kadir Özşahin, Malatya ve Şanlıurfa şube başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Büro Memur-Sen Adıyaman Şube Başkanı Kadir Özşahin, sendikal faaliyetlerden bahsederek, “1996 yılında Adıyaman’da bir elin parmak sayısını geçmeyen erdemli dava adamı ile başlattığımız ve kurucuları arasında bulunduğum Büro Memur-Sen’deki sendikal mücadelemize sizlerin destek ve katkıları ile devam etmekteyiz. Sendikamız genelde çalışanlarımızın hak ve özgürlükleri için mücadele verirken, yerelde de birtakım etkinliklere ve sosyal faaliyetlerin altına imza atmaktadır. İlimizde sorunların çözümü için ve sendikamızın bir adım daha ileriye gitmesi için elimizi değil bütün bedenimizi taşın altına koymuş durumdayız. Dileğimiz ve arzumuz, başta Genel Başkanımız olmak üzere Genel Başkan Yardımcılarımızın öncelikle bu teşkilatın birlik ve beraberliğini sağlamak için elinden ne geliyorsa yapmalıdırlar. Teşkilat mensuplarımızın sorunlarını çözme noktasında canla başla çalıştıklarına inanıyoruz. Ancak buda yetmez. Türkiye olarak önümüzde dört yıl gibi uzun bir istikrar dönemi geçireceğimizi düşünüyorum. Bu istikrar dönemini Büro Memur-Sen içinde kazanımlara dönüştürülmesi gerektiğine inanıyorum” diye konuştu.

Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Mengütaycı ise konuşmasında, “Diğerleri bu ülkede sorunlu sendikacılık yaparken, Büro Memur-Sen sorumlu sendikacılık yapmıştır. Çünkü bizi biz yapan ilkeler, kavramlar ve hassasiyetlerimiz vardı. Samimiyet, azim, istişare, feraset, basiret, ilkesel duruş, adalet, şefkat ve merhamet, haktan yana olmak, mazlumdan yana durmak bizim sendikacılığımızın en önemli hassasiyetleri, kavramları ve ilkeleridir. Biz bu ilkeler bu kavramlar doğrultusunda şahsi çıkarlarımızı öncelemeden toplumun çıkarlarını ön plana almak suretiyle sorumlu sendikacılık yapıyoruz. Başarılı olmamızın altında ki ilk sebep bu, diğer sebepler ise diğer sendikaların etnik kimlik üzerinden sendikacılık yaparken biz Büro Memur-Sen olarak dolayısıyla Memur-Sen olarak kardeşlik kimliği üzerinden sendikacılık yapıyoruz. Biz diğer sendikalar tehdit sendikacılığı yaparken bizler teklif sendikacılığı yapıyor, kamu çalışanlarına kazandırdığımız gibi ülkemiz insanlarına hatta dünya insanlarına da kazanım sağlıyoruz” şeklinde konuştu.  Diğer Genel Başkan Yardımcıları da selamlama konuşması yaptı.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı