Güncel

“Sorumluluk sahibi bir sendikayız”

Memur Sen’den Gazetemize Ziyaret

“Sorumluluk sahibi bir sendikayız”

 

Memur Sen Adıyaman İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan heyet gazetemizi ziyaret ederek, gazetemiz sahibi Mustafa Yücekaya ile bir süre sohbet etti.  Gazetemizin 12’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle tebrik de eden Deniz, başarılı çizgisiyle Güne Bakış gazetesini takdir ettiğini söyledi.

Adıyaman’ın eğitim öğretim sorunlarının da gündeme getirildiği görüşmede Ali Deniz “Eğitim davamız, bütün coğrafyamızı, milletimizin bütün evlatlarını kaynaştıran yüce bir davadır. Öğretmen, eğitim hizmetinin merkezindedir. “ diyerek öğretmeni dikkate almadan verimli ve başarılı bir eğitim hizmeti verilemeyeceğini, öğretmenlerin gönülden iştirak edecekleri, kökü derinlerde bir eğitim sistemi özlemiyle; tüm öğretmenlerimizin emeklerinin değerinin anlaşıldığı, mesleğin itibarının ön plana çıktığı, sorunlarının çözüldüğü bir ortamı hazırlamak için mücadele verdiklerini ifade etti.

Memur Sen’in sadece ücret talepleri ile sendikacılık yapmadığını Türkiye’de sosyal ve sorumluluk sahibi sendikacılığın örneklerine her gün yenisini ekleyerek büyümeye devam ettiğini belirten Memur Sen Adıyaman İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, son 10 yılda gerçekleştirilmek istenen bütün antidemokratik girişimlerin her zaman karşısında dimdik bir duruş sergileyerek ileri demokrasiye geçişi hızlandırdıklarını söyledi.

Ali Deniz sözlerini şöyle sürdürdü: “ Bu anlamda bütün darbe girişimlerinin, darbe artığı uygulamaların karşısındayız. Dört yıla yakın bir süredir devam eden sivil itaatsizlik eylemimizle çalışanlara 82 askeri anayasası dayatılan kılık kıyafet yönetmeliğinin çalışanların verimliliğini arttıracak ve komik uygulamalara son verecek şekilde değiştirilmesi gerekmektedir. Esasen yapılması gereken tamamen sivil bir anayasa oluşturulmasıdır. Ancak biz eylemimiz sonuç verene kadar mücadelemize devam edeceğiz. ”

Gazetemizin 12’inci kuruluş yıldönümünü de kutlayan Memursen İl Başkanı ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Ali Deniz, “Güne Bakış gazetesini uzun zamandır ilgiyle takip ediyorum. Başarılı çizgisi, zengin içeriği ve yorumlarıyla Adıyaman’a önemli bir hizmet vermektedir. Güne Bakış’ın 12’inci kuruluş yıldönümünü kutlar, tüm çalışanlarına şahsınızda başarı dileklerimi iletirim” dedi.

Gazetemiz Sahibi Mustafa Yücekaya da ziyaretlerinden dolayı Memur Sen heyetine teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı