Güncel

“Siyasi kriz, ekonomiye yansıtılmamalı”

Uslu, Rusya İle Ticari İlişkileri Değerlendirdi

“Siyasi kriz, ekonomiye yansıtılmamalı”

 

Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Mustafa Uslu, Rusya ile Türkiye arasında yaşanan siyasi krizin, ekonomiye yansımayacağını kaydetti.

ATSO Başkanı Mustafa Uslu, Rusya ile gelinin son durumun ekonomiye yansımaları ile ilgili açıklamada bulundu. Rusya ile köklü bağların olduğunu dile getiren Mustafa Uslu, yaşanan olumsuzlukların ticarete yansımayacağını öne sürdü.

Manşet-Siyasi-Kriz,-Ekonomiye-Yansıtılmamalı-(2)Uslu açıklamasında, “Rusya ile karşılıklı restleşme inşallah ticari ilişkilerimize gölge düşürmez. Türkiye’nin sağduyulu düşünmesi lazım. Rusya ile yıllık 30 milyar Dolar ticaret hacmi olan bir ülkeyiz. Ben Rusya ile olan bu olayların ekonomiye yansıyacağını düşünmüyor. Çünkü ticaret karşılıklı menfaatler üzerine kurulan bir ilişkidir. Sağduyulu düşünerek bu işin üstesinden gelmeliyiz. Ticari ilişkilerimize gölge düşmeden inşallah bir anlaşmaya varılır.

Türkiye kendi davasında haklıdır. Bir devlet kendi sınırlarını koruması kadar doğal bir hakkı olamaz. Türkiye’nin yaptığı şey budur. Türkiye bu konuda haklı bir konumdadır. Türk askerleri görevini yerine getirmiştir. Türkiye’nin hiçbir zaman uluslararası konumda suçlu konumuna gelmeyecektir. Biz Türkiye olarak ekonomi ve ticari alanda sıkıntı olacağını tahmin etmiyorum. Sıkıntının olmayacağı kanısını taşıyorum. Rusya ile geçmişe dayalı dost ilişkileri olan, ticarete dayalı ilişkileri olan bir iki ülkeyiz. Siyasi kriz olabilir ama ticari boyutta bunu biz sükûnetle çözeceğiz” şeklinde konuştu.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı