Güncel

“Siyaset, milletin takdiriyle şekillenir”

Memursen İl Temsilcisi Ali Deniz:

“Siyaset, milletin takdiriyle şekillenir”

 

Memur Sen Adıyaman İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz 1 Kasım’da gerçekleştirilen 26. Dönem Milletvekilliği genel seçimleri sonuçları hakkında açıklamalarda bulundu.

Seçim sonuçlarının hayırlı olması temennisinde bulunan Deniz 1 Kasım, süreci ve sonuçlarıyla milletimizin yüksek feraseti ve basiretini bir kez daha tescillediği bir zemin olarak siyasi tarihe kaydedilmiştir dedi. Ülkemizin 7 Haziran seçiminden sonra siyasi, ekonomik, sosyolojik ve diplomatik bağlamda içine çekilip mahkum edilmek istendiği ‘kara delikler’, bizzat milletin eliyle kapatılmış ve bir daha açılmamak üzere mühürlenmiştir diyen Ali Deniz, şunları söyledi: “1 Kasım Pazar günü “seçmen” sıfatıyla farklı tercihlerde bulunma hakkımızı kullandık. Bugünden itibaren “millet” sıfatımızla, “bir olmak”, “iri olmak”, “diri olmak” duruşuyla farklı tercihlerimize gözümüzü kapatıp fikri zenginliklerimizle birbirimize gönlümüzü açıp, yakıtı Çanakkale Ruhu olan kardeşlik gemimiz Türkiye’nin değişmez rotası “Yeniden Büyük Türkiye” yolculuğumuzu huzur içinde, refah içinde, barış ve kardeşlik iklimiyle sürdürmek için payımıza düşen sorumlulukları yerine getirmeye başlamalıyız. 2 Kasım’dan itibaren herkesi sevindirecek, herkese kazandıracak süreçler ve sonuçlar için hep birlikte sorumluluk almalı,  istisnasız herkes elini, bedenini taşın altına koymalı, sevincini ya da üzüntüsünü “ötekileştirme” malzemesi yapmaktan kaçınmalıdır.”

Milletin 1 Kasım seçimiyle; her tür terörün, bütün terör örgütlerinin, terörü destekleyenlerin, terörü besleyen ve terörden beslenenlerin” karşısında olduğunu ve terör bitene, silahlar teslim edilene kadar terörle mücadeleye devam edilmesi yönündeki tutarlılığını açık bir biçimde sergilediğini vurgulayan Memur Sen Adıyaman İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz,” Siyaset, milletin takdiriyle, milletin tercihiyle şekillenir. Vesayetin de, vesayetçilerin de, ne bugünümüzde ne yarınımızda yeri yoktur. İrademize ket vurmak isteyenleri de, seçtiğimiz idareye vesayet uygulamaya yeltenenleri de biliriz. İrademizin vesayete alınmasına, Türkiye’nin kaosa sürüklenmesine, medeniyetimizle ve değerlerimizle bağımızın sona erdirilmesine izin vermeyiz” dedi. Ali Deniz sözlerini şöyle sürdürdü: “ Türkiye, demokrasinin bütün kurum ve kurallarıyla hayat bulduğu, demokratik hukuk devletinin bütün zeminlere hâkim olduğu, sosyal devletin gelir dağılımında adaleti sağlama aracı olarak kullanıldığı bir siyasal sistemi ve istikrar zeminiyle; milleti ve devletiyle siyasetten ekonomiye, eğitimden diplomasiye, kültürden teknolojiye her alanda dünya liginin zirvesinde olmalıdır.

Bugünden itibaren, milletin iktidara taşıdığı siyasi partiye ve siyasi liderlere, milletin muhalefet sorumluluğu yüklediği siyasi partilere ve siyasi aktörlere düşen; terörle, vesayetle, devleti kendi mülküne çevirmekle iştigal edenler istisna olmak üzere herkesi kucaklamak, herkesle kucaklaşmak; kamu görevlilerinin emeğini daha değerli kılma, ekmeğini daha da artırma çabasını kuşanmaktır. Cuma Namazı için izin süresinin artırılması, sözleşmeli ve 4/C’lilerin kadroya geçişi, ek gösterge adaletsizliklerinin düzeltilmesi, silahlı kuvvetler ve emniyet bünyesindeki sivil memurların mağduriyetlerinin giderilmesi başta olmak üzere 3. Dönem Toplu Sözleşme’nin içeriğinde yer alan çalışma konularındaki uzlaşmayı kazananıma dönüştürmektir. Demokratik hukuk devleti noktasında sırtımızda kambur olan kamu görevlilerine yönelik grev ve siyaset yasaklarını sona erdirmektir. Yeniden Büyük Türkiye’nin yol haritası olacak Yeni Anayasa için ter akıtmak, uzlaşma oluşturmaktır. Bu düşüncelerle, Memur-Sen ve Eğitim Bir Sen Adıyaman Şubesi olarak olarak, 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi sonucunda millet iradesiyle oluşan TBMM’nin ve kurulacak hükümetin, 1 Kasım seçiminde milletimizin; istikbali olarak gördüğü “Yeniden Büyük Türkiye” yolculuğunu sürdürmek kararı doğrultusundaki icraatına, “Yeniden Büyük Türkiye” ve “Adil Dünya” inşası hedefi doğrultusunda her türlü katkıyı vereceğimizi bir kez daha tekrarlıyoruz.”

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı