Güncel

Şehit Askerler İçin Tören Düzenlendi

Şehit Askerler İçin Tören Düzenlendi

Şırnak’ta yol emniyeti sağlayan askerlere yönelik düzenlenen saldırıda şehit olan 3 asker, düzenlenen törenin ardından memleketlerine uğurlandı. Teğmen İbrahim Tanrıverdi’nin (24) Adıyaman’ın Kahta ilçesi Yarpuzu köyü nüfusuna kayıtlı olduğu ve uzun süredir Malatya’da yaşadıkları öğrenildi.

Şırnak’ta PKK’lılar tarafından Gabar Dağı eteklerinde bulunan Görmeç Jandarma Taburu bölgesinde yol emniyetini sağlayan güvenlik güçlerine yönelik düzenlenen saldırıda şehit olan 3 asker için Şırnak 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’nda tören düzenlendi. Törene, Vali Ali İhsan Su, 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Abdullah Baysar, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

Basına kapalı gerçekleştirilen törenin ardından Teğmen İbrahim Tanrıverdi (24) Malatya’ya, piyade er Ömer Kandemir (21) memleketi Denizli’ye, piyade er Hamza Yıldırım (23) ise memleketi Ankara’ya uğurlandı.

 

Şehit Üsteğmen Tanrıverdi’nin Baba Ocağında Yas Var

Şırnak’ta PKK’lı teröristlerce şehit edilen Piyade Üsteğmen İbrahim Tanrıverdi’nin Malatya’daki baba ocağında yas var.

Cumhuriyet Mahallesi’ndeki şehit evinden ağıtlar yükselirken, şehit Piyade Üsteğmen İbrahim Tanrıverdi’nin yakınları sinir krizleri geçirdi. Baba Hasan Tanrıverdi, kendisini teselli etmeye çalışan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a, “ayaklarım tutmuyor, misafirlerimi karşılayamıyorum” dedi. Anne Gafüre Tanrıverdi ise 5 yavrusundan birini teröre kurban vermenin acısını derinden yaşarken, şehidin baba ocağı Türk bayraklarıyla donatıldı.

 

Vali Süleyman Kamçı’dan Acılı Şehit Ailesine Ziyaret

PKK’lı teröristlerce şehit edilen Üsteğmen İbrahim Tanrıverdi’nin, baba evini ziyaret eden Malatya Valisi Süleyman Kamçı aileye başsağlığı diledi.

Yeşilyurt ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi’ndeki şehit evine gelen Vali Süleyman Kamçı, burada şehidin babası Hasan Tanrıverdi’ye başsağlığı mesajlarını iletti. Askeri yetkililer ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ında hazır bulunduğu ziyaret sırasında acılı baba güçlükle ayakta durabildi. Okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından yapılan dualar sonrasında Vali Kamçı ve beraberindekiler şehit evinden ayrıldı.

Bu arada Şehit Üsteğmen’in Adıyaman’ın Kahta ilçesi Yarpuzu köyü nüfusuna kayıtlı olduğu ve uzun süredir Malatya’da yaşadıkları öğrenildi. Baba Hasan Tanrıverdi’nin, inşaatlarda kalıp ustası olarak çalıştığı ve oğlunun eğitimi için büyük çapa sarf ettiği belirtildi. Şehit Üsteğmenin kardeşi Cengiz Tanrıverdi’nin ise birkaç gündür kötü rüyalar gördüğü ve ağabeyinin hayatı konusunda endişe ettiğini yakın çevresine söylediği öğrenildi.

Şehit Üsteğmen İbrahim Tanrıverdi’nin amcası Mehmet Tanrıverdi ise Türkiye Cumhuriyeti’nin bağı sağ olsun diyerek, “Söyleyecek bir şey bulamıyoruz. Ölen Kürt, vuran Kürt. Ortada seyredenler var” dedi. Yeğeninin çocukluğundan beri her zaman asker olmak istediğini ifade eden amca Tanrıverdi, askeri eğitimini tamamladıktan sonra yeğeninin son olarak Şırnak’ta görevlendirildiğini söyledi.

En son bir hafta önce şehit olan yeğeni ile telefonla görüştüğünü belirten Amca Tanrıverdi, “Amca bize dua edin’ dedi ortalık biraz karışık dedi. Yeğenim askerleri içerisinde sevilen bir isimdi. Ağustos ayından sonra eğer izin alabilirse Malatya’ya gelecekti” diye konuştu.

1 buçuk ay önce birkaç günlüğüne yeğeninin Malatya’ya geldiğini belirten Amca Mehmet Tanrıverdi, “Yeğenim 5 kardeşli ailenin 3’üncü çocuğuydu. Babası Devlet Demir Yollarında emekli oldu. Şuanda inşaat işlerinde çalışarak çocuklarının rahatı için mücadele ediyordu. Diğer oğlu da iktisadı bitirdi en son KPSS sınavına girdi” şeklinde konuştu.

Bekar olan şehit yeğeninin iki de kız kardeşinin olduğunu belirten amca Tanrıverdi, ailenin acısının büyük olduğunu söyledi.

Öte yandan yarın Diyarbakır’da düzenlenecek askeri törenin ardından şehit Üsteğmen İbrahim Tanrıverdi’nin cenazesinin helikopter ile Malatya’ya getirileceği ve Cuma Namazı sonrası düzenlenecek olan askeri törenin ardından Şehitliğe toprağa verileceği belirtildi. (İHA)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı