Şehirler ve kültürler projesi başladı

13 Temmuz 2016 Çarşamba, 08:13

Şehirler ve kültürler projesi başladı

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü’nce gençlik merkezleri aracılığı ile yürütülen Şehirler ve Kültürler Projesi başladı.

Gençlerin Türkiye’nin doğal güzelliklerini görmeleri, muhteşem tarihini ve kültürel değerlerini öğrenmeleri, medeniyeti, şehirleri ve kültürü tanımaları için başlatılmış olan projede, gençlerin kendini rahat ifade edebilmeleri, özgüven sahibi, sosyal iletişim becerilerini geliştirmeleri hedefleniyor. Ayrıca proje kapsamında  gezip görerek öğrenen gençlerin varlıklarının sosyal barışa, kardeşlik ve huzura hizmet edeceği bilincine ulaşmaları hedefleniyor.

Şehirler ve Kültürler Projesi kapsamında Zonguldak ilinden Konya, Adıyaman, Çanakkale ve Bilecik şehirlerine geziler düzenleniyor. 12-16 Temmuz Konya gezisi ile başlayan proje belirtilen illere belirli aralıklarla devam edecek olup 14-29 yaş aralığındaki gençler projeden faydalanabilecekler. Projeden yararlanmak isteyen gençler şehirler ve kültürler.gsb.gov.tr adresinden ya da  gençlik merkezine gelerek başvuru yapabilecekler. Projeye katılmak isteyen gençler ayrıntılı bilgi için Gençlik Merkezimizle iletişime geçebilirler.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz