Güncel

Seçim Güvenliği İçin Tüm Tedbirler Alındı

Seçim Güvenliği İçin Tüm Tedbirler Alındı

 

1 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin Adıyaman’da huzur ve güven ortamında geçmesi amacıyla Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında Seçim Güvenliği toplantısı yapıldı.

Türkiye Petrolleri Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya İl Jandarma Komutanı Albay İbrahim Koyuer, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz, İl Seçim Kurulu Başkanı, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, İlçe Jandarma Komutanları ile İlçe Emniyet Amirleri katıldı.

Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında yapılan toplantıda, seçim öncesi, seçim günü ve seçim sonrasına yönelik alınması gereken tedbirler ile güvenlik ve asayişe dair Jandarma ve Emniyet görevlilerince bir sunum yapılarak, izlenecek yasal esaslar masaya yatırıldı.

Yapılan sunumda, oy kullanılacak yerlerde yeteri kadar kuvvet bulundurulacak. Yaya ve motorize devriye ekiplerinin sayısı arttırılacak. Seçim kuruluna oy torbalarının taşınması sırasında sıkı koruma tedbirleri uygulanacak. Emniyet ve asayişi korumakla görevli olanların dışında seçim günü hiç kimse silah taşıyamayacak.

1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin demokrasi şöleni içerisinde geçmesini temenni eden Vali Mahmut Demirtaş, “Seçimlerin huzur ve güven içerisinde gerçekleştirilmesini ve vatandaşlarımızın hiçbir baskı altında kalmadan hür iradesini sandığa yansıtabilmesini sağlamak amacıyla güvenlik kuvvetlerimizce bütün tedbirler şimdiden alınmaya başlanmıştır. Temennimiz, ilimizin sahip olduğu huzur ve hoşgörü atmosferi içerisinde bir seçim geçirmektir. Demokrasimize daha da güç katacak olan seçimlerin ülkemize ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Adıyaman il genelinde 641 seçim bölgesinde 383 Bin 102 seçmenin, 1.393 sandıkta oy kullanacağını belirten Vali Mahmut Demirtaş, “Oy verme işlemi 07:00’de başlayıp 16:00’da sona erecektir. Seçim günü milli iradenin sandığa sağlıklı bir şekilde yansıması ve herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi için güvenlik kuvvetlerimizin azami gayret ve duyarlılık göstermeleri önem arz etmektedir. Seçimlerde ilimiz genelinde 1.314 Polis ve 1.735 Jandarma Personeli olmak üzere toplam 3049 güvenlik mensubu görev alacaktır” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı