Güncel

Salmaner’den, Telefon Dolandırıcılığı Uyarısı

Salmaner’den, Telefon Dolandırıcılığı Uyarısı

 

Adıyaman Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, iletişim yoluyla dolandırıcılık olaylarının önüne geçilebilmesi ve vatandaşların mağdur olmaması için uyarılarda bulundu.

Adıyaman Emniyet Müdürü Fikret Salmaner tarafından yapılan kendilerini polis, asker, savcı gibi sahte unvanlarla tanıtan dolandırıcılara karşı yapılan uyarıları yineledi.

Fikret Salmaner, “Telefonla aradıkları şahıslara; terör örgütü veya bir suç şebekesi tarafından banka hesabının boşaltılacağı, terör örgütü veya suç şebekesi tarafından telefon hattının kullanıldığı, bir olayda suçlu olarak isminin geçtiği, hesaplarındaki paraların çekilerek devlet güvencesi altına alınacağı, şüphelilerin tespiti ve yakalanması amacıyla soruşturma başlatıldığı, gizli operasyon yürütüldüğü, deşifre edilmesi durumunda gözaltına alınacağı, ikamette bulunan altın ve ziynet eşyalarının hırsızlık olayında ele geçen eşyalar arasında olduğundan bahisle bir poşet veya çanta içerisine konularak belirtilen yere bırakılması gerektiği dolandırıcılar tarafından söyleniyor. Banka hesabının terör örgütü tarafından kullanıldığı öğrenildiğinden, banka hesabındaki paranın güvence altına alınması için verilecek hesap numarasına paranın aktarılması gerektiği, operasyon bitimi parayı iade edecekleri, senaryolarla tehdit, korku ve panik hali oluşturarak vatandaşlarımızı dolandırmaktadırlar. Yukarıda belirtilen şekillerde gelen telefonlara itibar edilmemesi ve 155 Polis İmdat hattını arayarak bilgi verilmesini kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerini kullandı.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı