Son Dakika
23 Temmuz 2018 Pazartesi

Salman, Almanya’da Temaslarda Bulundu

19 Mayıs 2015 Salı, 08:56

Salman, Almanya’da Temaslarda Bulundu

 

Yeni Adıyaman Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Mustafa Salman, Almanya’nın Münster ve Frankfurt kentinde temaslarda bulundu.

Yeni Adıyaman Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Mustafa Salman, İzmir Terziler ve Konfeksiyoncular Odası ile Münster Esnaf ve Sanatkarlar Birliği Eğitim Okulları Moda ve Tekstil Üniversitesi’nin davetlisi olarak KOSGEP destekli ziyaret gerçekleştirdi.

Türkiye çapında Adıyaman İzmir, Düzce, Diyarbakır, Eskişehir, İstanbul ve Manisa illerinden tuhafiyeciler, terziler, konfeksiyoncular giyim sanatkarları olarak 12 meslek odası başkanı Almanya’nın Münster ve Frankfurt şehirlerinde sanatkarlar odasının çalışmalarını yerinde gördü.

Mustafa Salman, mesleki çalışmaları bire bir yerinde görmek kalfalık ve ustalık belgelerinin işleyişi hakkında öğrenimlerini çalışma sistemlerini yerinde görmenin kendilerine çok faydalı olduğunu dile getirdi.

Salman, “Ülkemizde de meslek eğitim okullarında bu gibi çalışmaları yapabilirsek kalifiye elaman temin edilebilir. Yirmi bin civarında meslek eğitimi gören öğrenciler var. Bunlar içerisinde marangoz, saatçilik, demircilik, otomotiv, elektronik, kaynakçılık, kuyumculuk, torna ve tesviyecilik, endüstriyel bakım ve tamir elektrikçiliği ve elektronikçiliği, tıbbi cihazlar imal, bakım ve tamirciliği, elektrikli motor ve bobinaj imal ve tamirciliği bölümlerinden mezun olan öğrenciler istihdam alanı oluşturulmakta ve devlet tarafından desteklenmektedir. Frankfurt tekstil ve giyim fuarına katılarak ülkemizi ve ilimizi temsil etmekten büyük mutluluk ve kıvanç duydum” dedi.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz