Güncel

Sağlıkçılara çocuk istismarı anlatıldı

Sağlıkçılara çocuk istismarı anlatıldı

 

Adıyaman Kamu Hastaneler Birliği ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında sağlık çalışanlarına çocuk istismar konulu seminer verildi.

Adıyaman KHB ile Adıyaman Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen eğitim seminerlerinden çocuk istismarı konulu seminerde, sağlık çalışanlarına çocuklara yönelik yapılan istismarlar anlatıldı.

Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ana binasında ve Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları binasında sağlık çalışanlarına bilgilendirme yapıldı.

Çocuk Gelişimcisi Hatice Gündoğdu, Sosyal Hizmet Uzmanları Yeter Güngör Çokgider ve Hacı Uzun, sağlık çalışanlarına çocuk istismarıyla ilgili sunum yaptı.

Gerçekleştirilen sunumda çocuk, çocuk hakları, istismar ve ihmal, istismar ve ihmale neden olabilecek risklerin tanımı yapıldı.

Çocuk istismarının fiziksel, cinsel, duygusal ve ihmal başlıklarında 4’e ayrıldığını belirten konuşmacılar, çocuk istismarı ve ihmaline neden olan toplumsal, çevresel, kişisel, ilişkisel risklerden bahsetti.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu