Güncel

“Sağlık özveridir, fedakârlıktır”

Sağlık Müdürü Dr. Taş:

“Sağlık özveridir, fedakârlıktır”

 

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Emin Taş, sağlığın özveri, fedakarlık ve sorumluluk gerektiren bir meslek olduğunu söyledi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Emin Taş, “Sağlık özveridir, insanı sevmektir, fedakârlıktır, sorumluluğu ağır olan mukaddes bir görevdir. Merkezine insanı alan nadide bir hizmet alanıdır sağlık. Bu hizmeti icra eden başta hekimler olmak üzere tüm sağlık çalışanları inanılmaz bir özveri göstererek insanların hastalıklardan korunmasına, hasta olanların tedavi edilerek şifa bulmasına vesile olmaktadırlar. Bu görevi yaparken çoğu zaman hiç de hak etmedikleri tasvip edilmeyen muamelelerle karşılaşmaktadırlar. Oysa amaçları insan sağlığına hizmet etmek olan bu gruba yapılması gereken teşekkür etmektir.” dedi.

Taş, “Bakanlığımızın bu yıl bir tema olarak deklare ettiği ‘Şifa Veren Ele Vefa’ sloganı ile sağlık hizmeti almış hasta ve yakınlarının hekimlerini ziyaret ederek bir teşekkürde bulunmaları arzulanan bir vefa örneği olacaktır. Toplumla sağlıklı bir iletişim karşılıklı hoşgörüyü beraberinde getirecektir. Sağlık hizmetlerinde baş döndürücü gelişmeler verilen hizmetin çeşitliliğini arttırmıştır. Çağın gereklerine uygun teknolojinin kullanımı üretilen hizmetin niteliğini de olumlu yönde arttırmış, beklenti düzeyini de beraberinde yükseltmiştir. Sağlık alanında gerçekleşen, devam eden ve planlanan yatırımlarla birlikte ilimiz sağlık fiziki alt yapısı 2015 yılı sonu itibarı ile büyük oranda tamamlanmış olacaktır.” dedi.

Sağlık hizmetinden memnuniyetin arttığını söyleyen Taş, “Vatandaş boyutunda alınan sağlık hizmetlerinden memnuniyetin büyük oranda sağlanmış olması ancak zaman zaman belli bazı branşlarda hekim eksikliğinden yaşanan sıkıntıların topyekûn verilen sağlık hizmetlerinden olumsuz bir algının oluşturulmaması önem arz etmektedir. Öte yandan gerçekten büyük bir özveri ile görevlerini yapan hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımızın moral ve motivasyonunu olumsuz etkileyecek davranışların engellenmesi gerekir. Koruyucu sağlık hizmetleri, hastane öncesi acil sağlık hizmetleri ve tedavi edici hizmetler ayrı ayrı disipline edilmiş ve bu hizmetler bağlı oldukları kurumlarca sevk ve idare edilmektedir. Ayrıca özel sağlık kuruluşlarının da bakanlığımız taşra teşkilatı olan sağlık müdürlüğü tarafından denetim ve takibi yapılmaktadır. Sağlık personelinin özlük hakları kapsamında bakanlığımızca kreş uygulaması, yıpranma payı ve ek ödemelerin emekliliğe yansıması konularında çalışmaları devam etmekte olup sonuçlanma aşamasındadır. Bugün vesilesi ile tüm hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutluyor, sağlık, afiyet ve başarı dileklerimi bildiriyor, törenimize katılan tüm misafirlerimize saygılar sunuyorum.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu