Rektörler Darbeyi Lanetledi

20 Temmuz 2016 Çarşamba, 09:10

Rektörler Darbeyi Lanetledi

 

Türkiye eğitim vermekte olan Üniversitelerin rektörleri Yükseköğretim Kurumu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ali Yekta Saraç başkanlığında Ankara’da toplandı. Toplantıya Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Talha Gönüllü de katıldı. rektörler, 15 Temmuz darbe girişimini kınadı.

Türkiye eğitim vermekte olan Üniversitelerin rektörleri Yükseköğretim Kurumu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ali Yekta Saraç başkanlığında Ankara’da toplandı. Toplantıya Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü de katılırken toplantıda demokrasiye ve millet iradesine karşı düzenlenen darbe girişimi ele alındı. PDY/FETÖ terör örgütüne ilişkin yükseköğretim kurumlarında şimdiye kadar alınan önlem ve kararlar masaya yatırılırken Yükseköğretim Kurumu ve Üniversite Rektörleri tarafından yapılan ortak açıklama kamuoyuna duyuruldu.

Toplantının ardından  “akademinin milli iradeye ve demokrasiye olan inancı ve saygısını” iletmek amacıyla Başkan Prof. Dr. Saraç ve rektörler Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman ziyaret etti. Ziyarette yapılan ortak açıklama Kahraman’a sunulurken Kahraman Başkan Prof. Dr. Saraç ve Rektörlere Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin zarar gören yerlerini gezdirdi.

Toplantı ve geziyi değerlendiren Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü PDY/FETÖ terör örgütüyle gereken mücadeleyi edeceklerini ve milletimize ve demokrasiye yapılan bu saldırının işbirlikçilerini Üniversitemizde barındırmayacaklarını ifade etti.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz