Güncel

Rektörler Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde

ADYÜ Rektörü Gönüllü de Katıldı

Rektörler Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde

 

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Düzenlenen Toplantıya Katıldı.

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, YÖK Genel Kurul Üyeleri ve üniversite rektörlerinin bir araya geldiği toplantıya katıldı.

Toplantıda konuşan YÖK Başkanı Saraç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2015-2016 yükseköğretim yılı başında kendilerini kabul etmesinin ve bunu her eğitim ve öğretim yılı başlangıcı için geleneksel hale getirme yönündeki iradesinin yükseköğretim camiası için teşvik edici ve önemli olduğunu belirtti.

Bugün ulaşılan yükseköğretim kapasitesi ile akademik camianın geldiği noktaya kısaca değinen Saraç, tüm bu gayretlerin yakın gelecekte meyvelerini vereceği ümidini taşıdığını sözlerine ekledi.

Üniversitelerde nicelik sorununun büyük ölçüde çözüldüğüne, bundan sonra dikkat ve imkânların, niteliğin yükseltilmesi için harcanabileceğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülkemizin altyapısı güçlü alanları olan sanayiye, tarıma, hayvancılığa, madenciliğe olduğu kadar, ileri teknoloji gerektiren çalışmalara da ağırlık vermesi gerektiğini belirtti.

Artık üretmenin tek başına yetmediğini; araştırma, geliştirme ve tasarlamanın en az üretmek kadar önemli hale geldiğini ifade eden Erdoğan, Türkiye’nin geçtiğimiz 12 yılda daha önceki 30 yıla, 50 yıla, 70 yıla denk hizmetleri hayata geçirdiğinin altını çizdi. Kamu kuruluşları, özel sektör ve üniversitelerin el ele verip güçlerini ve imkânlarını en iyi şekilde kullanarak süratle 2023 hedeflerini başarması gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı, öğrencilere ve öğretim elemanlarına yeni öğretim yılında başarılar dileyerek konuşmasını tamamladı.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı