Güncel

Rektör Gönüllü ve Dekan Duran Cezayir’de

Adıyaman’la Cezayir Arasında Protokol İmzalandı

Rektör Gönüllü ve Dekan Duran Cezayir’de

 

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü ve İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hacı Duran Cezayir’de bir dizi programlara katıldı.

Resmi çalışma ziyareti kapsamında işbirliği imkanlarının değerlendirilmesi ve protokollerin imza törenlerine katılmak üzere Cezayir’e giden Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü ve İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hacı Duran, çeşitli programlara katıldı.

Cezayir’de Antropoloji ve Kültür Çalıştayına, ‘Adıyaman ve Tlemcen Kentlerinin Maddi ve Manevi Kültürlerinin Karşılaştırılması’ proje çalışmasına, ‘Adıyaman ve Tlemcen Üniversiteleri Arasında Bilimsel Yardımlaşma ve Ortak Araştırmalar Yapma Protokolü’ imza törenine katıldılar.

Prof. Hacı Duran Cezayir’de Tlemcen Üniversitesinde, ‘İslam ve Batı Kültürlerinde Öldürme Adetleri ve Şiddet’ başlığında bir konferans verdi.

Prof. Hacı Duran konferansta, batı kültürlerinin ilk çağlardan beri cinayeti, öldürmeyi ve katliamı kutsallaştırdığını, savaşlarda yapılan katliamı ölümsüzleştirmek için zafer anıtlarının dikildiğini kaydetti.

Duran, son yıllarda İslam adını kullanan bazı örgütlerin işledikleri cinayetlerin görsellerini basın ile paylaşarak, İslam kültürüyle değil Batı kültürüyle beslendiklerini gösterdiklerini dile getirdi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu