Güncel

“Oynanan oyunları bozacağız”

AK Parti Milletvekili Fırat:

“Oynanan oyunları bozacağız”

 

AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, terörün dili, dini, ırkının olmadığını belirterek, “Terör her yerde terördür” dedi. Fırat, ülkemiz üzerinde oynanan oyunları da kısa sürede bozacaklarını söyledi.

Ankara’da meydana gelen patlama sonucu 28 kişinin hayatını kaybettiği ve 61 kişinin ise yaralandığı ve ardından Diyarbakır-Lice karayolunda zırhlı midibüsün geçişi sırasında meydana gelen patlamada, 6 asker şehit olurken bir askerin ağır yaralandığı patlamaya tepkiler çığ gibi büyürken olaylara bir kınamada AK parti Adıyaman milletvekili İbrahim Halil Fırat’tan geldi.

Fırat, terörün dili dini ve mezhebi yoktur terör her yerde terördür diyerek olaylara tepki gösterdi. Ankara’da ve Diyarbakır’da meydana gelen patlamalarla ilgili açıklamalarda bulunan AK parti Adıyaman milletvekili İbrahim Halil Fırat’ terörün dili dini ve ırkı yoktur terör her yerde terördür. Ayrıca terörün her türlüsünü lanetliyorum diyerek sözlerine şu şekilde devam etti. Ankara’da ve Diyarbakır’da meydana gelen patlamaları şiddetle kınıyorum, ayrıca terör her yerde terördür. Ülkemiz üzerinde oynana oyunları en kısa sürede bozacağız, bizler dünyanın neresinde olursa olsun terörü lanetliyoruz kimse merak etmesin devletimiz ve hükümetimiz bu olaylarında üstesinden gelecektir ayrıca güney doğu illerinde ki terörle mücadelemiz devam ediyor. Ve etmeye de devam edecektir. Bundan Kimsenin şüphesi olmasın bazı dış güçler huzurumuzu bozmaya çalışsa da emellerine ulaşamayacaklardır. Şu anda patlamalarla ilgili gereken çalışmalar yapılıyor ve çok sayıda gözaltılar var olayları gerçekleştirenler er veya geç cezalarını çekeceklerdir. Şunu bilin ki Türkiye çok güçlü bir orduya sahiptir. Ordumuzda elinden gelen her türlü gayreti sarf ediyor. Türkiye’de tek bir terör örgütü mensubu kalmayana kadar mücadelemiz devam edecektir. Ben Ankara’da ve Diyarbakır’da şehit olanlara Allahtan rahmet ailelerine baş sağlığı ve sabır diliyorum aynı zamanda patlamada yaralanalar ada Allahtan acil şifalar diliyorum” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu