Güncel

“Öğretmenlerin gayreti takdire şayandır”

Kutlu’dan ‘Öğretmenler Günü’ Mesajı

“Öğretmenlerin gayreti takdire şayandır”

 

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ münasebetiyle yaptığı açıklamada, “Geleceğin teminatı olan çocuklarımızı yetiştiren öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum” dedi.

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Başkan Kutlu mesajında, “Geleceğimizin teminatı yavrularımızı yarınlara hazırlayarak görevlerini en iyi şekilde yerine getiren eğitim camiamızın değerli mensuplarının bu özel gününü kutluyorum” dedi.

Başkan Kutlu, öğretmenlerin bir milletin varlığındaki önemine de vurgu yaparak şunları söyledi: “Dinimiz eğitime çok önem veren bir dindir. Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’in ilk ayeti ‘oku’ diye başlamaktadır. Hz. Ali’nin ‘Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum’ sözü de dinimizin eğitime verdiği önemi gözler önüne sermektedir. Ülkemizde de son yıllarda gelişen eğitim sistemimiz sayesinde geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz, yarınlara daha iyi hazırlanabilmektedirler. Adıyaman’ın en ücra köşelerinde fedakarca çalışan ve çocuklarımızı geleceğe hazırlayan öğretmenlerimizin gayretleri her türlü takdire şayandır. Adıyaman’da ve ülkemizin dört bir köşesinde görevlerini büyük bir gayret, aşk ve şevkle yerine getiren öğretmenlerimizi sevgiyle, saygıyla selamlıyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.”

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı