Güncel

“Öğretmenler, milletin kaderini yazanlardır”

AK Parti Milletvekili Fırat:

“Öğretmenler, milletin kaderini yazanlardır”

 

AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, Gelecek neslimizi, aydınlığa giden yolda iyiye, doğruya ve güzele götürmenin mücadelesini verirler. Sorumluluğu büyüktür. Milletin kaderini yazan öğretmenlerimiz hep övgüyü hak etmişlerdir.” Dedi.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan, AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, “Mesleklerin içerisinde en kutsal ve insanlık için hayati önem taşıyan, toplumlarda her zaman yeri ve değeri izah edilemeyecek kadar, çok önemli ve yüce olan meslek, hiç şüphesizdir ki öğretmenlik mesleğidir. Öğretmenlerimiz kendisine emanet edilen çocuklarımızı ve gençlerimizi her türlü fedakârlıklara katlanarak aklın ve bilimin ışığında yetiştirmeye ve hayata hazırlamaya, onları ahlâklı, kişilikli, karakterli, vatanını ve milletini seven, birer fert olarak topluma kazandırmaya çalışmakta ve gayret göstermektedir. Toplumun manevi mimarı olan Öğretmen, İnsanlığın ufkunda parlayan güneş gibidir, ışığı ile toplumu aydınlatır. Kendinden evvel başkaları için yaşamak yalnızca onlara özgüdür.” dedi.

Fırat, “Milletimizin varlığını devam ettirebilmesi, ayakta durabilmesi, güçlü ve müreffeh bir şekilde geleceğini garanti altına alabilmesi için, tarihimize, geleceğimize, bize ve çocuklarımıza katkı sağlayan ve geçmiş ile gelecek arasında köprü durumunda bulunan öğretmenlerimize, gereken önemi vermeliyiz. Eğitim olanaklarının ve teknolojinin hızla geliştiği günümüzde, öğretmenin değeri bir kat daha artmıştır. Bu önem için AK Parti İktidarları olarak hep çalıştık ve çalışacağız. Çünkü, öğretmene değer vermeyen, onun önemini kavrayamayan bir toplum, geleceğini onarılması zor ve imkansız sıkıntılara sokmaktadır.

Toplumların çağdaş bir medeniyet kurmaları yolunda sarf edilen çabada, en büyük paya sahiptirler. Gelecek neslimizi, aydınlığa giden yolda iyiye, doğruya ve güzele götürmenin mücadelesini verirler. Sorumluluğu büyüktür. Milletin kaderini yazan öğretmenlerimiz hep övgüyü hak etmişlerdir.

Bu vesile ile, bizleri yetiştiren, bugünlere gelmemizi sağlayan, gösterdikleri fedakârlık, sabır ve özveriyle ilmin dışında kalp ve gönül zenginliği sunan, saygı değer öğretmenlerimizin,24 Kasım Öğretmenler Gününü Kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimle en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı