Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

“Normalleşme İçin Seçim Şart”

17 Ekim 2016 Pazartesi, 09:49

CHP Merkez İlçe Başkanı Çavuş:

“Normalleşme İçin Seçim Şart”

 

CHP Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, ülkenin normalleşmesi için genel ve yerel seçimin şart olduğunu söyledi.

Çavuş, yaptığı açıklamada, ekonominin cidi anlamda imdat çığlıkları içinde çırpındığını, Euro başta olmak üzere yabancı para birimleri karşısında Türk parasının değerini gittikçe yitirmekte olduğuna dikkat çekti.

Aynı zamanda herkesin tedirgin olduğunu ve yatırımların durma noktasına gelmiş durumda olduğunun altını çizen Çavuş, sadece bir kaç sektör dışında nerede ise herhangi bir kıpırdamanın olmadığını bildirdi.

Küçük bir işçi alımına binlerce işsiz vatandaşın başvuruda bulunduğunu hatırlatan Çavuş, şöyle konuştu:

 

“Birde başımıza modern kölelik diye nitelendirdiğimi bir işçi tanımı getirdiler ki sendikal hak ve asgari yaşam koşullarından çok uzakta bir geri gidiş var. Ayrıca nerede ise her gün şehadet şerbetini içen şehit haberleri alıyoruz. Ayrıca sivil kayıplarımız cabası. Nerede, ne zaman patlayacağını bilmediğimiz bombalı eylemler sebebi ile toplum tedirgin. Tamda bu noktadan yola çıkacak olursak seçim kaçınılmaz  ve yeni bir başlangıç seçeneği olarak masada duruyor. Biz tüm hemşehrilerimizi, çocuklarımıza barış içinde bir Türkiye bırakmak için CHP saflarında yer almaya davet ediyoruz. Türkiye’nin kurtuluş reçetesi toplumsal barışımızı sağlamak ve üretime dayalı ekonomidir. Ayrıca Mustafa Kemal Atatürk’ün yurtta sulh cihanda sulh sözünü uygulamaktır. CHP bu süreçte bunu uygulamaya en yakın parti idasındadır. Çünkü CHP içinde ülkenin tüm renklerini barındıran ve mağdur mazlum işçi köylü ayrımı yapmadan herkesin yanında olan partidir”(PHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz