Nemrut’ta Çiğköfte Festivali Düzenlenecek

25 Mayıs 2015 Pazartesi, 09:40

Nemrut’ta Çiğköfte Festivali Düzenlenecek

 

Adıyaman Valiliği ve merkezi İstanbul’da bulunan İstanbul Çiğköfte ve Etsiz Çiğköfte Esnaf ve Sanatkârlar Derneği’nin (ÇİĞDER) birlikte organize edeceği Çiğköfte Festivalinin 26 Temmuz Pazar günü 2206 metre yüksekliğindeki Nemrut Dağında gerçekleştirilecek.

Organizasyon ile ilgili görüş alışverişinde bulunmak üzere ÇİĞDER Başkanı Ömer Turan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Adıyaman’a gelerek Vali Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.

Etkinliğin yol haritasının belirlendiği ziyarette, Çiğköfte Festivalinin 26 Temmuz Pazar günü Nemrut Dağında büyük bir katılımla yapılmasına karar verildi.

Herkesin büyük heyecan ve sabırsızlıkla beklediği festivalde 3 ton çiğköftenin yoğrularak gelen yerli ve yabancı turistlere dağıtılması hedefleniyor.

ÇİĞDER ile birlikte organize edilecek Çiğköfte Festivalinin 26 Temmuz’da gerçekleşeceğini dile getiren Vali Mahmut Demirtaş, “Böyle bir festivale Adıyaman ilk defa ev sahipliği yapıyor. Festivale katılacak tüm konuklara Adıyaman’ın markası ve vazgeçilmez damak tadı olan çiğköfte ikram edilecek. Tüm katılımcılar 2206 metre yüksekliğindeki Nemrut Dağında güneşin batışı eşliğinde çiğköftenin tadına varacak. Herkesi 26 Temmuz’da büyük şölene davet ediyoruz” dedi.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz